У Білорусі розмістили нібито «поранених» російських військових після опромінення на ЧАЕС

У Гомельському республіканському науково-практичному центрі радіаційної медицини та екології людини розмістили військових РФ.

На 37 добу вторгнення Росії до України ворог продовжує відводити окремі підрозділи з території Київської та Чернігівської областей, а також перегруповувати війська, імовірно, для створення ударних угруповань на Слобожанському та Донецькому напрямках.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, на території Білорусі у Гомельському республіканському науково-практичному центрі радіаційної медицини та екології людини розмістили нібито «поранених» військовослужбовців збройних сил РФ, які отримали значні дози опромінення під час перебування у Чорнобильській зоні відчуження.

У тимчасово окупованому Енергодарі на Запоріжжі, зокрема на території військової частини Нацгвардії України, російські окупанти продовжують утримувати людей з числа місцевих мешканців. Їх підозрюють у організації проукраїнських акцій та підготовці диверсій проти загарбників. Співробітники федеральної служби безпеки Росії проводять допити із застосування методів психологічного та фізичного тиску.

Також у Токмаку російські загарбники 4 квітня планують провести так званий «референдум». Зокрема, окупаційна адміністрація вже оповістила місцеве населення про цей захід. Мелітополь тимчасово контролюють військові та росгвардією ворога. Противник продовжує розміщення серед житлових кварталів артилерійських систем, з яких обстріляє у запорізькому напрямку.

Окупанти не полишають ідеї запровадити навчальний процес у закладах освіти за своїми стандартами та російською мовою у квітні 2022 року. Освітянам, які погодяться викладати навчальні предмети, обіцяють грошову винагороду. Також окупанти продовжують робити спроби роздачі так званої «гуманітарної допомоги» місцевим мешканцям. При цьому вони привласнюють українську гуманітарну допомогу, що прибуває з міста Запоріжжя.

У тимчасово зайнятому ворогом населеному пункті Щастя Луганської області усі спроби окупантів відновити роботу теплоелектростанції, яка зазнала значних пошкоджень внаслідок бойових дій, виявились марними, бо кваліфіковані фахівці залишили населений пункт.

У Станиці Луганській російські загарбники проводять пропагандистські заходи. Так, працівники окупаційної адміністрації працюють з малозабезпеченими сім’ями, що перебувають на обліку у соціальних службах, та роздають так звану «гуманітарну допомогу».

При відході з міста Бучі російські окупаційні війська замінували цивільні споруди, об’єкти інфраструктури та ділянки місцевості у межах населеного пункту. Водночас Збройні Сили України у взаємодії з іншими складовими сил оборони дають гідну відсіч загарбнику та проводять контратаки на окремих напрямках, звільняючи українські міста і села.

Нагадаємо, що російські війська повністю покинули зону Чорнобильської атомної електростанції, де перебували з 24 лютого. Вони забрали з собою українських нацгвардійців, який тримали в полоні з першого дня вторгнення Росії до України. Покидаючи ЧАЕС, ворог також розграбував приміщення станції та забрав цінні речі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.