Росію-злочиницю треба виключити з Ради ООН з прав людини, – США

Сполучені Штати Америки домагаються виключення Росії з Ради ООН з прав людини після повідомлень про те, що російські військові вбили сотні цивільних жителів у Бучі на Київщині.

«Участь Росії в Раді з прав людини – це фарс», – сказала 4 квітня посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, перебуваючи в румунській столиці Бухаресті. Про це повідомило Радіо Свобода, пише Dailylviv.com.

«І це неправильно, тому ми вважаємо, що настав час для Генеральної асамблеї ООН проголосувати за їх виключення», – додала вона.

Для виключення Росії з Ради, яка базується в Женеві, знадобиться підтримка щонайменше двох третин зі 193 членів Генеральної асамблеї ООН. Клопотання про виключення може бути подане, якщо буде виявлено, що країна постійно здійснює грубі й систематичні порушення прав людини під час свого членства.

Росія, яка зараз перебуває на другому році свого трирічного перебування в Раді, вторглася в Україну 24 лютого.

Російські війська нещодавно вийшли з Бучі, що розташована на північний захід від Києва, після цього в містечку виявили сотні тіл загиблих цивільних.

Фотографії, на яких видно тіла, деякі з яких мають зв’язані руки, викликали шок і засудження з боку представників міжнародної спільноти і заклики до посилення санкцій проти Росії і кримінального переслідування винних.

«Образи з Бучі й спустошення по всій Україні вимагають від нас тепер узгоджувати наші слова з діями», – сказала Томас-Грінфілд.

Як повідомив в ефірі Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко, у Бучі на Київщині під час окупації російськими військами загинули щонайменше 400 людей.

Влада Росії у своєму брехливо-брутальному стилі виправдовується, що численні фото- та відеосвідчення цих вбивств нібио є «провокацією» і «постановкою».

Натомість українська розвідка вже оприлюднила списки потенційних убивць-катів з російських військових частин, що вчиняли звірство на Київщині. Кожен з них у майбутньому відповість за злочини за вироком суду або поза ним, гарантує Україна.

Під Києвом знйшли тіла жінок, яких окупанти хотіли спалити

Найжахливіші злочини нацизму знову в Європі: радник керівника ОП показав, що відбулося на Київщині

Названі злочинні російські військові частини, що творили геноцид на Київщині

Зеленський запросив Меркель і Саркозі відвідати Бучу

Оприлюднено фото убивць, ґвалтівників та мародерів з Бучі

Випалювали свастику на тілах дівчат: Генштаб оприлюднив фото з Гостомеля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.