Росія розглядає голод як зброю, щоб домінувати, – Зеленський до парламенту Ірландії

Росіяни заблокували всі наші морські порти і мінують всі місця, які залишають.

Президент України Володимир Зеленський виступив із промовою в Ерахтасі, парламенті Ірландії. У промові президент сказав, що росія використовує голод як свою зброю, щоб домінувати. Він також зазначив, що росія не заслуговує на відносини з нею, як з однією з нормальних держав.

«Вони послідовно знищують місця зберігання пального, розподільчі центри продуктів, знищують навіть звичайну аграрну техніку та мінують поля. Мінують постійно все. Все, що залишають. Крім того, росія заблокувала всі наші морські порти разом із тими суднами, які вже були завантажені аграрною продукцією на експорт. Вони розглядають і голод як свою зброю. Зброю проти нас, звичайних людей. Як інструмент, щоб домінувати», – сказав він. 

Зеленський наголосив, що Україна – одна з провідних держав на світовому ринку продовольства. Без нашого експорту – це не просто дефіцит, а загроза голоду для більш ніж десятка країн Африки і Азії. Бо фізично не вистачатиме обсягів продукції і суттєво зростуть ціни.

Читайте також: Аналіз промови Зеленського у Бундестазі 

За його словами, зараз найгірша ситуація в Маріуполі. росіяни перекрили доступ як із землі, так і з моря. Вони блокують гуманітарні вантажі, не дають завезти нічого – їжу, воду, медикаменти. Поки був сніг, люди могли розтопити хоча б сніг, щоб отримати воду, а зараз немає й цього. Тривають цілодобові обстріли, авіанальоти, тривають бомбардування. 

«У Маріуполі не залишилося вже жодної цілої будівлі, жодної непошкодженої будівлі. У півмільйонному місті – жодної».

Зеленський наголосив, що держава, яка чинить такі злочини, не заслуговує бути серед інших у міжнародній спільноті. росія повинна відповідати за все, що наробила на українській землі.

Також додамо, що прем'єр-міністр Ірландії Майкл Мартін заявив, що його країна підтримала заявку України на членство у ЄС та продовжуватиме це робити. Про це він сказав у середу, 6 квітня, в ірландському парламенті, де виступав з промовою Володимир Зеленський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.