Провідний соліст Львівської опери у відпустці підпрацьовує у США з російськими артистами

Адміністрація Львівської національної опери довідалася про це з відкритих джерел і проведе службове розслідування щодо дій народного артиста України Євгенія Свєтліци, який працює в театрі з 1999 року.

Адміністрація Львівської  національної опери оприлюднила свою офіційну позицію з приводу участі провідного соліста балету театру, народного артиста України Євгенія Свєтліци у турі з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського у США у складі трупи компанії RBTheatre (Russianballettheatre), пише Dailylviv.com. Буде проведено службове розслідування щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Подаємо повний текст заяви адміністрації Львівської опери: “Як стало відомо з відкритих джерел, соліст балету Львівської національної опери, народний артист України Євгеній Свєтліца (Evgeny Svetlitsa) є учасником туру з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського (партія Зігфріда), що відбувається впродовж 7 лютого – 9 квітня 2022 р. у містах Сполучених Штатів Америки, організований компанією RBTheatre (Russianballettheatre).

Згідно з сайтом компанії (https://www.russianballettheatre.com), до участі у виставі, здійсненої у постановці хореографа Маріїнського театру (РФ) Надії Калініної, запрошено також артистів балету з Росії.

Слід зазначити, що Євгеній Свєтліца перебуває у відпустці (без збереження заробітної плати) і жодним чином не повідомляв адміністрацію Львівської національної опери про свою участь у вищевказаному турі, чим порушив вимоги контракту з Театром.

Ми обурені такою поведінкою працівника театру та засуджуємо таку позицію культурного колабораціонізму, а особливо у цей непростий для України час, коли війська російського агресора жорстоко знищують мирний український народ, його культурну спадщину та інфраструктуру.

Водночас провідні солісти Львівської національної опери Людмила Корсун і Тарас Бережанський за власною ініціативою відмовились від проектів за участю російських артистів у Болоньї (Італія) та Баден-Бадені (Німеччина), дотримуючись державної та громадянської позиції.

Щодо дій Євгенія Свєтліци буде проведено службове розслідування щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Тримаймо культурний фронт разом!

Адміністрація Театру”.

Артистів, які підтримують агресію Росії, хочуть позбавити звань народних і заслужених. Хто в списку

У Львові ініціюють перейменування 32 вулиць, пов’язаних з рускім міром

Вініл Клуб у Львові зняв з поличок всю продукцію, яка дотична до росії чи її культури

45-ту сесію ЮНЕСКО доцільно перенести з Казані до Львова: звернення міністра

Малоросійська еліта в Україні живе інтересами Росії, – Перепелиця

Не Росія, а Раша. У Львові пояснили, як і чому треба називати північного сусіда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.