Дві житлово-торговельні вежі на 24 та 15 поверхів збудують на пр. Чорновола у Львові замість універсаму

Замість «Універсаму» на Чорновола планують збудувати 24-поверховий торгівельний центр. Проєктну пропозицію розглянули на містобудівній раді 31 березня.

Про це повідомляє Твоє місто, пише Dailylviv.com.

Власники двоповерхової будівлі «Універсаму», що на проспекті Чорновола, 65, планують її знести. А на її місці збудувати два житлові будинки із торгово-офісними приміщеннями. Проєктну пропозицію розробили фахівці з AVR Development.

«Є пропозиція будівництва двох веж, вони будуть переважно житлові, матимуть 24 та 15 поверхів. Але їх основу складатиме така розвинена стилобатна частина на три поверхи. Заплановано дворівневу підземну автостоянку для забезпечення всіх потреб мешканців цих будівель», – каже представник AVR Development.

Загалом площа приміщень комерційного призначення складатиме 8400 кв. м. Решту поверхів матимуть 210 апартаментів, з яких 131 – однокімнатні, 46 – двокімнатні, 30 – трьохкімнатні і 3 – чотирьохкімнатні.

У нижніх поверхах заплановано облаштувати комерційні приміщення, офіси та магазини. А також, зі слів архітекторів, забудовник планує долучитись до створення більш зручного громадського простору на проспекті Чорновола. «Зараз там велику площу займає відкрита автостоянка і є ряд тимчасових споруд, які планують демонтувати», – зазначив архітектор під час містобудівної ради.

Йдеться про територію проспекту Чорновола від кільця, що на перетині з вулицею Липинського до вулиці Варшавської. Пішохідний бульвар планують облаштувати праворуч, якщо їхати проспектом у напрямку центру.  

Земельна ділянка під існуючим універсамом має площу 6193 кв. м. Ділянка не входить до історичного ареалу, але входить до зони регулювання забудови ІА 5 на цю зону поширюється принцип реконструкції з обмеженим, частковим і активним перетворенням середовища. Зокрема, висота забудови регламентується не вище 18 метрів. За планом зонування Шевченківського району ділянка належить до зони Г2, там дозволено житлове будівництво та будівництво торгово-ділових приміщень на перших поверхах.

Додамо, що перед початком робіт забудовник має отримати містобудівні умови і обмеження. Нині, у військовий час, виконком не видає містобудівні умови і обмеження на нові будівництва, про що у коментарі Тvoemisto.tv зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.  

Нагадаємо, що 7 жовтня 2021 року під час засіданні сесії Лвівської міської ради депутати дали дозвіл на встановлення меж земельної ділянки на просп. В. Чорновола, 65. За цією адресою працював супермаркет «Ельдорадо». Право постійного користування землею має ВАТ «Львівський універсам». Як йдеться у пояснювальній записці до ухвали, ця компанія належить Михайлові Новаку та Зої Данилюк.

За даними аналітичної системи УouСontrol, Михайло Новак є засновником ТзОВ ВКФ «Гетьман -Львів», компанія займається оптовою торгівлею напоями.

Під час голосування ухвали про надання ТзОВ «Львівський універсам» дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою меж земельної ділянки на просп. В. Чорновола, 65, депутат від фракції «ЄС» Назарій Бербека заявив про конфлікт інтересів. Він є власником будівельної компанії «Нова оселя».

У Львові влада дозволила компанії з Кіпру у колишньому пасажі Міколяша зробити магазин і офіси

Мер Львова виміняв у депутатів шикарний пішохідний бульвар на багатоповерхову офісно-житлову будівлю

Сквер чи багатоквартирний будинок: судова суперечка між виконкомом ЛМР і геофізиками НАНУ ще не закінчена

Електрон збудує багатоповерхівку заввишки 24,5 метра в історичному ареалі Львова: суд дозволив

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.