Російські окупанти захопили у полон 1700 українців

Серед полонених – 500 жінок.

Російські окупанти захопили у полон 1700 українських військових та цивільних, з яких 500 – жінки. Про це віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграації тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила в інтерв’ю Reuters.

З її слів, окупанти принижують гідність полонених жінок, не дають їм сідати, голять наголо та щодня роздягають «для огляду». Відомо також про факти зґвалтувань та побиття українських дівчат та жінок.

Читайте також: Відбувся ще один обмін. Україна повернула з полону 26 людей

«Вони хочуть, щоб ми були налякані. Вони хочуть, щоб ми плакали та були жертвами. Але ми не такі. Наші дівчата та жінки… просять нас продовжувати боротися за нашу перемогу», – підкреслила Верещук.

Разом з тим, Москва заявляє, що надає українським військовополоненим «усе необхідне» та «висококваліфіковану медичну допомогу» відповідно до міжнародного права. Та, у свою чергу, звинувачує Україну в катуванні її військовополонених.

Верещук повідомила, що російськ окупанти тримають у полоні мирних мешканців, в тому числі священиків, журналістів та активістів та утримують у камерах разом зі злочинцями. Чимало полонених росіяни вивезли до Курська, Брянська та Ростова. У намірах росії використовувати полонених українців як «обмінний фонд».

Нагадаємо, 9 квітня між Україною та росією відбувся третій обмін полоненими. Додому повернулися 26 людей – цивільних та військових.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.