В Україні пропонують заборонити російську музику на радіо та телебаченні

Мета законопроєкту – створити умови для рівномірного наповнення ефіру українських радіостанцій музичними творами українських авторів та виконавців протягом всього ефірного часу.

Народні депутати України пропонують заборонити російську музику на радіо та телебаченні. Зокрема, вони хочуть заборонити музику країни-агресора, як мінімум, до закінчення війни в Україні. Відповідний проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора» зареєстрували у Верховній Раді.

У пояснювальній записці йдеться, що практика застосування норм, відповідно до статті 9 закону «Про телебачення та радіомовлення», де не менше 50% загального обсягу мовлення телерадіоорганізації має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців, вказує на їх недостатню ефективність.

«Події останніх років прямо вказують на зв'язок між обсягом використання української мови в публічному просторі і рівнем сепаратистських настроїв населення, сприйняття ним інформаційних атак і маніпуляцій з боку Росії», – додають у записці.

Водночас мародерства, насильство, військові злочини, вандалізм, осквернення, грабіж та садизм – синоніми до слова «російський» та до поняття «російська культура». Тому, на думку депутатів, російські фільми та музика несуть ядовиті програми поведінки, отруєні цінності та садистські меседжі.

«У зв’язку з цим вважаємо, що необхідно назавжди припинити трансляцію російських серіалів та фільмів, крім того вилучити зі свого ефіру музику російського походження», – кажуть депутати.

Мета цього законопроєкту – створити законодавчі умови для рівномірного наповнення ефіру українських радіостанцій музичними творами українських авторів та виконавців протягом всього ефірного часу, збільшення частки пісень українською мовою та для заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.