У Львові навчатимуть, як малювати лемківські писанки

У четвер, 14 квітня, комунальний заклад Львівської обласної ради “Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського” запрошує на майстер-клас з малювання лемківської писанки.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com

Майстер-клас відбувається у межах Всеукраїнського фестивалю “Лемківська писанка”. Малюватимуть писанку разом із вчителями Дитячої школи народних мистецтв Аліною Крицькою, Наталією Марковською та Марією Янко.

Майстер-клас підходить як для діток, так і для дорослих. Матеріалами забезпечує музей. Захід безкоштовний, а благочинні внески вітаються.

«Лемківська писанка найбільше відрізняється від гуцульської та багатьох інших технікою написання. Інструментом написання є шпилька, яка за формою нагадує маленький цвяшок, гострий кінець якого встромлений в дерев’яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують в розплавлений в металевій посудині віск та переносять крапельки воску на поверхню яйця.

Основний символ лемківської писанки – Сонце, адже це символ життя і світла. Важливий символ – Зірка, донька Сонця. Також поширений Віночок, який свідчив про чистоту дівоцтва. Часто використовується символ дерева, ластівки — провісниці весни», – кажуть мисткині.

Початок – 12 год. Адреса: м. Львів, вул. Івана Франка, 154.

У Львові просто неба відкрили Галерею писанок (+відео)

Завдяки зібраним на V Фестивалі писанок у Львові 5250 грн придбають медичне обладнання

Писанка зі смертю Путіна

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.