Українські пілоти Чиж і Пепеляшко повернулися додому з полону

Під час допитів у російському СІЗО полоненим повторювали, що хочуть звільнити Україну від нацистів, хоч і їхній «бліц-криг» провалився.

Працівники української розвідки домоглися звільнення українських пілотів Івана Пепеляшка та Олексія Чижа, які перебували в полоні російсько-окупаційних військ. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.

Для наших пілотів кілька разів змінювали місце утримання, зрештою їх доправили в СІЗО міста Курськ, де вони знаходились в камері ще з вісьмома українськими офіцерами.

Іван Пепеляшко розповідає, що попри серйозні поранення в СІЗО більшість українців не отримують елементарної медичної допомоги: «Хлопці тримаються але у більшості рани почали гноїтися. Просили росіян дати хоча б бинти і зеленку, подбати про найтяжчих. Але марно».

Разом з тим, постійно продовжувались виснажливі допити. Олексій Чиж згадує, що кожен допит традиційно починався з путінської пропаганди щодо того, що Україну придумав ленін.

«Примушували записувати пропагандистські відео. Якщо відмовлялись, погрожували що перестануть перев’язувати рани товаришам. Казали, що будуть відрізати запалені частини відрізатимуть по шматочку. Згадували про наші сім’ї та про небезпеку, яка їм загрожує».

Російські офіцери навіть під час допитів визнавали, що їхній «бліц-криг» провалився і поставлених цілей досягнути не вдалось. Однак росіяни постійно повторювали, що «хочуть звільнити Україну від нацистів. Що ми скоро знову будемо жити в одній країні, а Галичину забере Польща».

Зазначимо, що зараз Іван Пепеляшко та Олексій Чиж перебувають у безпеці. Вони у шпиталі та отримують отримують всю необхідну медичну допомогу.

Нагадаємо, що наприкінці березня прикордонник Роман Грибов, захисник острова Зміїний та автор популярної фрази про російський військовий корабель, також повернувся з полону додому. Йому вручили відзнаку «За заслуги перед Черкащиною». 

Також зазначимо, що 9 квітня, між Україною та росією відбувся третій обмін полоненими. Додому повернулися 26 людей – військових та цивільних.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.