Польща ввела ембарго на імпорт вугілля з росії

Штраф за порушення становитиме до 20 мільйонів злотих.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який передбачає ембарго на імпорт вугілля з Росії та можливість заморожування активів російських громадян і компаній за підтримку агресії проти України, пише Європейська правда. 

Закон забороняє ввезення до Польщі та транзит її територією енергетичного чи коксівного вугілля з російської федерації та білорусі. Контроль за виконанням цієї заборони покладено на начальника Національної фіскальної адміністрації.

Фізичним або юридичним особам, які порушують заборону, загрожує конфіскація товару і штраф до 20 мільйонів злотих.

Крім того, закон забороняє використання символів та найменувань, які підтримують агресію Російської Федерації проти України. За порушення цієї заборони може загрожувати штраф чи позбавлення волі на строк до двох років.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації.

Нагадаємо, що Польща закликала ЄС запровадити ембарго на російське вугілля у перші дні повномасштабної війни Росії проти України. Країни Євросоюзу погодилися це зробити, але з серпня 2022 року. Зазначимо, що п’ятий пакет санкцій ЄС затвердив 7 квітня. Нові обмеження запровадили після того, як світ побачив звірства у Бучі. Країни ЄС погодилися запровадити вугільне ембарго з серпня 2022 року. Ембарго також діятиме стосовно низки інших товарів та сировини, в тому числі деревини, на суму 5,5 млрд євро щороку.

Нагадаємо, що деякі країни Євросоюзу категорично проти ембарго на нафту з росії. Які саме країни не підтримують цього поки не відомо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.