У Дрогобицькій громаді проведуть повну дерусифікацію

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про проведення заходів повної дерусифікації у Дрогобицькій громаді та повної заборони діяльності церкви, що підпорядковується московському патріархату.

Про це інформує пресслужба Дрогобицької міської ради, пише Dailylviv.com.

Сьогодні, 14 квітня, під час чергового засідання сесії, депутати Дрогобицької міської ради, одноголосно підтримали рішення про проведення заходів дерусифікації, відповідно до якого у населених пунктах Дрогобицької громади має бути проведено заміну назв вулиць та демонтаж пам’ятних знаків і меморіальних дошок, які популяризують російську культуру.

Згідно з рішенням сесії, управління культури та розвитку туризму, спільно з відділом містобудування та архітектури мають розробити та подати пропозиції щодо зміни назв вулиць, імена яких мають причетність до російських діячів та пропагують собою російську культуру. Департамент міського господарства має забезпечити заходи по демонтажу пам’ятних знаків радянської епохи.

В додатку до рішення є перелік пам’ятних знаків монументального мистецтва місцевого значення, які підлягатимуть демонтажу. Поміж ними – монумент «Вічний вогонь», пам’ятник Григорію Геврику та комуністична зірка, яка знаходиться на стелі будівлі Народного дому ім. Івана Франка.

Зберігання демонтованих пам’ятних знаків та меморіальних дошок має забезпечити музей «Дрогобиччина».

У Львові ініціюють перейменування 32 вулиць, пов’язаних з рускім міром

Малоросійська еліта в Україні живе інтересами Росії, – Перепелиця

Не Росія, а Раша. У Львові пояснили, як і чому треба називати північного сусіда

У Львові назвали головну рису українців, яка є причиною всіх поразок

Вініл Клуб у Львові зняв з поличок всю продукцію, яка дотична до росії чи її культури

 

45-ту сесію ЮНЕСКО доцільно перенести з Казані до Львова: звернення міністра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.