Папа Римський погодився, що хвиля біженців з України нагадала про проблему расизму

З початку вторгнення росії в Україну понад 4,7 мільйона українців були змушені виїхати за кордон.

Папа Римський Франциск погодився, що те, як зараз Європа приймає українців, що втікають від війни, і як бувало з іншими біженцями, нагадує про проблему расизму і поділу людей за певними ознаками. Про це він сказав в інтерв’ю італійському громадському телебаченню RAI, передає Європейська правда.

Читайте також: «Це криза». Реакція соцмереж на Хресну дорогу і неготовність Папи реагувати на сучасне зло

На питання інтерв’юера, чи ділитимуть надалі біженців з різних куточків на категорії, Папа Франциск відповів, що, на жаль, расизм досі існує.

«Це правда. Біженців класифікують. Є перший клас, другий клас, [чи] вони походять із розвиненої країни [чи] з нерозвиненої. Ми расисти, ми – расисти. І це погано. Доля біженця – це те, що відчув на собі і Ісус, тому що він був мігрантом і біженцем у Єгипті, коли був дитиною, щоб уникнути смерті», – нагадав Папа Франциск.

Одночасно він заявив, що визнає право країн захищатися, але, за його словами, загальна відмова він миру є великою проблемою.

«Ми живемо ідеєю, що ми вбиваємо один одного через потребу у владі, безпеці, у багатьох речах. Я розумію уряди, які купують зброю. Я їх розумію, але не схвалюю», – заявив Папа Римський.

Зазначимо, що за даними управління Верховного комісара ООН з питань біженців, з початку вторгнення росії в Україну понад 4,7 мільйона українців були змушені виїхати за кордон.

Читайте також: Чому Ватикан боїться називати війну в Україні війною

Нагадаємо, що у Колізеї у Римі відбулася Хресна дорога, яку очолив Папа Франциск. Вона відбулася за попереднім сценарієм Ватикану, хоча текст замінили на мовчазну молитву за мир в усьому світі. Однак хрест на 13-ї стації таки передали українці та росіянці, що символізувало примирення народів. Що думають українці про цю Дорогу і вчинок Ватикану, читайте тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.