В Україні створять Міжнародний центр розмінування

В Україні з’явиться Міжнародний центр розмінування, а також розроблять Державну протимінну стратегію. Про це 15 квітня у своєму відеозверненні повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Пріоритетне завдання – це розмінування територій, де були бойові дії. Російська армія залишила по собі тисячі мін, снарядів та бомб. Наші герої-піротехніки знешкодили з них уже понад 80 тисяч. Щодня по 4-5 тисяч небезпечних предметів нейтралізуються. Але, на жаль, ще місяцями, роками будемо знаходити та знешкоджувати на нашій землі такі залишки “руського міру”», – сказав він.

Відтак Кабінет Міністрів уже почав працювати над створенням Міжнародного центру розмінування. Про нього українські посадовці днями також говорили із заступником Генсекретаря ООН та лідерами європейських країн.

За словами Дениса Шмигаля, процес повного розмінування займе час, а в окремих регіонах робота піротехніків триматиме місяцями. Тому Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством внутрішніх справ та іншими міністерствами мають розробити багаторічну Державну протимінну стратегію.

«Така стратегія має включати не лише поетапний пошук і знешкодження вибухонебезпечних предметів, але також має охопити інші сфери: від навчань у школах до комунікаційних кампаній, які розповідатимуть, як виглядають ці предмети», – пояснив прем’єр-міністр.

Додамо, що за даними ДСНС, дотепер на території України знешкодили 63 543 вибухонебезпечні предмети та 417,4 кг вибухової речовини, у тому числі 1935 авіаційних бомб. Надзвичайники обстежили територію площею 8 860 га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.