На першій лінії. Історія «Львівських янголів», які стали волонтерами

За місяць тут прийняли більше ста людей.

«Ми хотіли бути корисними, але не знали, чим допомогти. Коли побачили очі тих людей, які тікають від війни, а в них – весь масштаб цієї катастрофи, зрозуміли, що будемо приймати їх», – так каже Наталя Блажко, керівниця Львівської обласної федерації черлідингу, у проєкті Тvoemisto.tv «На першій лінії».

Колектив «Lviv Angels» існує у Львові 8 років. Вихованці є багаторазовими чемпіонами України та Європи. Коли почалася війна, в одному з тренувальних залів облаштували прихисток для переселенців. За місяць тут прийняли більше ста людей.

«До війни ми тренували діток, у нашому спортивному клубі з черлідингу. В цьому залі в нас займаються дітки від 3-х рочків. Ми мали багато груп, багато тренерів, вели дуже-дуже активну спортивну, змагальну, соціальну діяльність. До нас почали телефонувати колеги з різних міст України з тим, що вони їдуть до Львова, і їм потрібно десь переночувати. І ми швиденько, за один день, зробили такий прихисток», – так каже Наталя Блажко, керівниця Львівської обласної федерації черлідингу. 

Батьки вихованців почали приносили ковдри, матраси, постіль. Львівські бізнеси допомогли з харчуванням, почали привозити обіди та вечері, солодощі і зараз всього вдосталь. Сюди потрапляє велика кількість гуманітарної допомоги, яку озвозять по інших прихистках. 

Зал, який став прихистком для сотні переселенців, розташований у цокольному приміщенні, тут можна продовжувати займатися навіть під час повітряної тривоги.

«Ми все залишаємо: матраци та ковдри на випадок, якщо будуть звертатися наші черлідери. І, звичайно, ми обов'язково будемо приймати їх в себе. Зараз вся Україна об'єдналася, якщо в 2014 році патріотів побільшало, то зараз вся Україна – це патріоти. Всі разом робимо добру справу, разом за одне, ми мотивовані», – розповіла Наталя Блажко.

Нагадаємо, що медіа-хаб «Твоє місто» запустив проєкт відеоісторій «На першій лінії» про тих, допомагає українцям у час війни – на передовій чи у тилу. Це серія коротких відеосюжетів про героїв війни, про їхню системну роботу в обороні країни та рідного міста. Відео будуть виходити двома мовами: українською та англійською.

Відео: Дар'я Кучер, Сергій Князєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.