Окупанти готують десантну морську операцію в Маріуполі, – Генштаб

Триває переміщення підрозділів рф на територію України з Курської, Брянської та Воронезької областей.

Російські війська на Донецькому і Таврійському напрямках продовжують завдавати авіаційних ударів по Маріуполю, також проводили штурмові дії в районі морського порту. Ведеться підготовка підрозділів 810-ї та 155-ї окремих бригад морської піхоти до проведення десантної морської операції. Інформація уточнюється Генштабом ЗСУ.

Триває переміщення підрозділів рф на територію України з Курської, Брянської та Воронезької областей. Попри значні проблеми із забезпеченням підрозділів, що перебувають в Україні, вони змогли накопичити значні запаси боєприпасів.

У Генштабі зазначають, що в окупантів, які перебувають на лінії безпосереднього зіткнення, зростає невдоволення особового складу, морально-психологічний стан залишається на низькому рівні. Російські військовослужбовці скаржаться на відсутність ротації, техніку, яка постійно виходить з ладу, якість пального, що постачається та харчування.

На Волинському і Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують виконувати завдання з прикриття українсько-білоруського кордону на територіях Брестської та Гомельської областей.

На Сіверському напрямку зберігається імовірність ракетних ударів та здійснення артилерійських обстрілів з території російської федерації по об’єктах військової та цивільної інфраструктури у Чернігівській та Сумській областях.

 

На Слобожанському напрямку змін в складі та положенні сил противника не відзначається. Окупанти продовжують часткове блокування міста Харкова та обстріли його житлових районів.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на утриманні займаних позицій. За наявною інформацією, у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці, за участю представників федеральної служби безпеки російської федерації, було проведено перевірку боєздатності 1-ї, 2-ї та 3-ї окремих мотострілецьких бригад збройних формувань ПМР. Підрозділи, що перевірялися, не готові до ведення бойових дій.

На тимчасово зайнятих окупантами територіях продовжується мародерство та насильницькі дії з боку російських військовослужбовців стосовно цивільного населення, що заохочується їх військовим командуванням.

Українські захисники на території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбили десять атак ворога, знищили п’ятнадцять танків, двадцять чотири одиниці броньованої та десять одиниць автомобільної техніки, а також три артилерійські системи противника.

Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено тринадцять повітряних цілей: один літак, один вертоліт, п’ять БПЛА та шість крилатих ракет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.