Лікарі зробили унікальну операцію: дістали кулю з серця бійця, не зупиняючи його

У лікарні «Феофанія» провели унікальну операцію, під час якої дістали кулю з серця, не зупиняючи його.

Про це інформує МОЗ, пише Dailylviv.com

Хірурги медичного закладу врятували життя 20-річного українського воїна Володимира Гордієнка. Хлопцю дивом вдалося втекти з російського полону та вціліти після допитів, тортур та обстрілу окупантами авто, на якому він рятувався зі своїм побратимом.

Два дні Володимир лісом добирався до своїх. Як стане відомо пізніше, він ішов із кулею в серці і пневмогемотораксом. І дійшов.

Першу лікарську допомогу Володимирові надали в Малині. Згодом його доправили до Житомирської обласної лікарні, де після обстежень і з’ясувалося, що в області серця у воїна є сторонній предмет. Хлопця направили до Центру інноваційної кардіохірургії на базі лікарні «Феофанія».

Тут, після дообстеження, лікарі виявили, що в стінці лівого шлуночка, за півтора міліметра від порожнини серця знаходиться уламок.

Таке поранення могло призвести до наскрізного отвору у серці, або ж уламок міг мігрувати та спровокувати інсульт чи втрату кінцівки.

Складна операція тривала 5 годин та пройшла успішно. Лікарі оперували на працюючому серці за допомогою спеціальних стабілізаторів. За декілька годин після оперативного втручання Володимир вже розмовляв, а на наступний день – ходив.

Напередодні свого дня народження Володимир був виписаний із лікарні, але і досі перебуває на зв’язку зі своїми лікарями.

МОЗ дякує команді медиків, які оперували Володимира Гордієнка: в.о. керівника Центру інноваційної кардіохірургії Євген Пристая,  лікарі-кардіохірурги Ігор Мартищенко та Петро Семенів, лікарі-анестезіологи Володимир Суський, Віталій Зітинюк, Максим Павловський та Кирило Хижняк.

Кардіохірург Львівської обласної клінічної лікарні рятує життя бійцям на сході України

До Львова перебазували філію Центру дитячої кардіології і кардіохірургії Києва

У львівський госпіталь прибули 82 поранених та травмованих з різних областей та військових частин

Польовий госпіталь у Львові може розмістити 60 людей і працюватиме цілодобово

20 медиків-психологів працюють на залізничному вокзалі Львова: потрібні ще

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.