У Дрогобичі демонтували радянський меморіал

21 квітня у Дрогобичі на Львівщині демонтували комуністичну символіку Меморіалу слави, що більш відомий як «Вічний Вогонь». Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Дрогобицької міської ради.

На меморіалі знесли комуністичну зірку, постамент та інші елементи, що символізують радянську епоху. На  місці колишнього Меморіалу слави планують облаштувати пам’ятний сквер.

У міськраді розповіли, що юридична підготовка до демонтажу «Вічного вогню» тривала з літа минулого року. Ще тоді у Дрогобичі було проведено громадські консультації та зібрано пропозиції від мешканців та громадських організацій міста.

«Від літа минулого року було проведено процедури – тривалі в часі, але вкрай важливі – аби привести всі наші дії у повну відповідність до норм закону. Ми розробили технічний паспорт, який чітко відділив могили від інших елементів постаменту. Відтак ані п’ятикутна зірка, ані гармата, ані жінка, що символізує Радянський Союз, – не є елементами кладовища. Юридично ми отримали повне право на демонтаж цих елементів, хоча моральне право ми мали давно», – пояснив заступник міського голови Андрій Ковч.

Зазначимо, що Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни «Кладовище радянських воїнів» був побудований у Дрогобичі в 1974 році.

За свідченнями дрогобичан старшого покоління, в цьому місці ховали співробітників підрозділів НКВС-МВС та НКДБ-МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з борцями за незалежну Україну. Є й такі очевидці, які стверджують, що жодних захоронень під меморіалом насправді немає. Думки істориків та науковців з цього приводу – різняться.

Фото: Дрогобицька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.