Словенія передасть Україні танки Т-72, а натомість отримає техніку з Німеччини

Напередодні Міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку допомоги Україні.

Словенія передасть Україні велику кількість своїх основних бойових танків Т-72, а натомість отримає від Німеччини бойові машини піхоти Marder та колісні бронеавтомобілі Fuchs, передає Європейська правда. 

За інформацією агентства dpa з урядових кіл, Словенія також попросила у Німеччини більш сучасне обладнання в якості компенсації, зокрема німецький бойовий танк Leopard 2, бронетранспортер Boxer і бойову машину піхоти Puma, яка вводиться в Бундесвер як наступник Marder, яка використовується вже 50 років.

Читайте також: Німеччина викреслила важке озброєння із військової допомоги Україні 

«Бундесвер перебуває в ситуації, коли, на жаль, не може відмовитися від зброї, якщо хоче й надалі гарантувати національну оборону та оборону Альянсу», – заявила міністр оборони німеччини Крістін Ламбрехт.

Зазначимо, що українська армія вже використвує систему озброєння Т-72, яка бере свій початок з радянських часів, тому додаткової тривалої підготовки не потрібно. 

Нагадаємо, Міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку допомоги Україні, хоча німецька промисловість готова поставити багато озброєнь у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Також відомо, що Німеччина веде переговори з країнами ЄС та НАТО, які можуть надати Україні важке озброєння радянського виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.