Україна обмежила пункти розмитнення авто з ЄС для власних потреб

Через черги на кордоні не можуть проїхати гуманітарні вантажі.

Із понеділка, 25 квітня, розмитнити автівку для власних потреб з країн Євросоюзу за нульового мита можна буде лише на шести пунктах пропуску, адже через черги на кордоні не можуть проїхати гуманітарні вантажі. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За його словами, вже понад дві доби на пунктах пропуску західного кордону стоять величезні черги через різке зростання імпорту легкових автомобілів. В умовах війни уряд скасував мито для ввезених авто, що було спрямовано на спрощення роботи волонтерів.

«Оформлення нових транспортних засобів об'єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами – спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами», – каже Мустафа Найєм.

Оскільки законодавство ЄС не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних вантажів, відтак, українська сторона обмежить пункти пропуску, де можна буде оформити автівку, ввезену для особистих потреб.

Починаючи з 00:00 год. 25 квітня легкові автомобілі, які ввозяться для власних потреб, можна буде оформили лише на:

  • на польському кордоні: «Угринів», «Грушів», «Смільниця», «Устилуг»;
  • на словацькому кордоні: «М. Березний»;
  • на угорському кордоні: «Давінкове», «Косіно».

 

Як зазначив Мустафа Наєм, деякі українці зловживають створеними для Збройних Сил та волонтерів пільгами. Наприклад, за 8 днів після скасування митних платежів було ввезено 14,3 тисячі легкових авто. З них нібито «на потреби ЗСУ» ввезли десятки люксових авто: BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 року і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн».

Водночас йдеться не лише про автомобілі – під видом гуманітарної допомоги було ввезено різних тканин на 360 млн грн та мобільних телефонів на майже 200 млн грн.

«Найближчим часом ми із колегами з Міністерства фінансів та Митної служби запропонуємо Кабінету міністрів відповідні зміни до нормативної бази, щоб виправити цю ситуацію без шкоди для справжніх волонтерів», – каже заступник міністра інфраструктури.

Нагадаємо, що на кордоні між Україною та Польщею формується кількакілометрова колона автівок, які люди планують ввезти в нашу країну, користуючись скасуванням митних платежів на автомобілі з ЄС. Якими будуть основні тенденції на авторинку, як зміниться ціна на вживані автомобілі з Європи, а також, які проблеми виникають у волонтерів, що забезпечують машинам армію, через ажіотаж на кордоні, читайте у матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.