Мед, птиця, олія, зернові: Львівщина має чудову нагоду заявити про себе в Британії, – Куйбіда

–>

Велика Британія скасувала всі мита та обмеження на український експорт згідно з умовами Угоди про вільну торгівлю, яка мала повноцінно запрацювати для України з 2023 року.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Відтепер скасовані всі тарифи та квоти, що охоплюються торговельною угодою між Британією та Україною, тобто передусім на аграрну та промислову продукцію.

Зазначено, що таке рішення було ухвалене у відповідь на пряме звернення українського уряду щодо лібералізації тарифів.

«Це чудова можливість для підприємств Львівщини заявити про себе на ринку Сполученого Королівства. Адже окрім традиційного постачання промислових товарів, виробники Львівщини можуть гідно представляти харчові продукти, такі як мед, птиця, олія та зернові, які неодмінно матимуть попит серед британських споживачів», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Окрім того, Великобританія оголосила про заборону на експорт товарів і технологій, які росія може використовувати для «придушення героїчного народу України». Серед таких товарів – обладнання для перехоплення та моніторингу.

Нагадаємо, що Велика Британія та Україна уклали Угоду про вільну торгівлю у 2020 році, після чого її ратифікувала ВРУ. Відповідно до документа, після перехідного періоду протягом трьох років, з 2023 року український експорт мав бути звільнений від мит з боку Великобританії. Цьогоріч ввізне мито для України мало становити 1/8 від базової ставки. Натомість для Великобританії Угода починала повністю діяти у 2026 році.

Більше деталей щодо угоди за посиланням. 

Довідка

У 2021 році експорт Львівської області до Великобританії становив  18311,2 тис. дол. США. Ключовими товарними групами експорту були:  машини та обладнання (23,5%), одяг (17,6 %), деревина та вироби з неї (16,6%).

Україна разом з Британією та Польщею створила альянс (відео)

Великобританія за повний відхід російських військ з території України

Лондон має намір надати 30 млн євро на зарплату українським військовим

За Україну воюватиме син радниці прем’єр-міністра Великобританії

Прем’єр Великобританії Борис Джонсон прийшов на вечірню літургію в українській церкві в Лондоні

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.