На Львівщині демонтували обеліск радянським «визволителям»

В місті є інші подібні пам’ятні знаки, які планують демонтувати.

У Бориславі дерусифікували обеліск зі стелою на честь радянських «визволителів», що був розташований на вулиці Весняній. Про це повідомили на сторінці Бориславської міської ради.

Пам’ятник був встановлений у 1969 році на знак вшанування «визволення Борислава від німецько-фашистських загарбників». Дотепер він вже був частково зруйнований – залишився лише обеліск, який демонтували.

У міськраді зазначають, що рішення про повалення пам’ятника прийняли ще до війни, на сесії 23 грудня 2021 року.

Крім того, в Бориславі ще є інші подібні пам’ятні знаки, зокрема, на вул. Данила Галицького. Наразі вирішують питання їх ліквідації.

«Активно вивчаємо це питання. Оскільки там у свій час відбувалось захоронення людей, ми мусимо провести всі процедури в правильний спосіб — після консультацій із фахівцями та духовенством. Ми не маємо права бути подібними до цих орків, до цих вандалів, до цих безбожників. Все буде зроблено з честю», – сказав міський голова Ігор Яворський.

Нагадаємо, що у Стрию вже демонтували стелу на площі Ринок, присвячену загиблим радянським воїнам. Також у громаді планують знести ще шість пам’ятників радянької епохи. А у селі на Львівщині демонтують погруддя російському поету та драматургу Олександру Пушкіну.

Раніше у Львові демонтували останні фрагменти Монументу слави – скульптури «Батьківщини-матері» та радянського воїна. Демонтаж монумента коштував місту майже 300 тисяч гривень. Сам процес демонтажу Монументу слави почався ще у 2018 році. Львівська міська рада визнала його аварійним. У березні 2019 року знесли 30-метрову стелу, де було 5 горельєфів радянських солдатів. Зараз вони на зберіганні у музеї «Територія терору». У квітні 2021 року продовжили демонтаж, а у липні завершили переміщння останніх горельєфів монументу.

Фото зі сторінки Бориславської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.