Фото першої евакуації з «Азовсталі»

У неділю, 1 травня, в Маріуполі почалась евакуація мирних жителів, що переховувались разом із українськими військовими у сховищах «Азовсталі». Журналісти Reuters показали, як це відбувалось.

Зазначимо, що про довгоочікуваний початок евакуації з «Азовсталі» першим повідомив президент України Володимир Зеленський. За його словами, зі заводу вдалося вивезти першу сотню цивільних.

Серед евакуйованих є літні люди, діти та жінки. Зі свого боку міністерка реінтеграції Ірина Верещук додала, що евакуацію планували три дні і нарешті 1 травня перших мирних мешканців вдалося вивезти з «Азовсталі».

Водночас в ООН наразі не розголошують деталей, аби не наражати на небезпеку евакуйованих і конвой.

Нагадаємо, росіяни захопили більшу частину Маріуполя ще на початку березня. Втім українські військові досі мужньо тримають оборону.

Окупанти так і не можуть взяти Маріуполь повністю, тому почали скидати надважкі авіабомби на завод «Азовсталь», де тримають оборону українські захисники, а також ховаються мирні жителі. За даними місцевої влади, в укриттях підприємства також переховується щонайменше 1000 мешканців, які залишились без домівок. Більшість із них – жінки з дітьми та літні люди.

Україна неодноразово вимагала від росіян відкрити безпечний коридор для евакуації цивільних та поранених військових із підземних сховищ на заводі «Азовсталь». Проте окупанти відмовлялись це зробити.

Наприкінці квітня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш після візиту до москви заявив, що росія погодилась на залучення ООН та Червоного Хреста до евакуації цивільних із «Азовсталі». Згодом у кремлі цю інформацію спростували, додавши, що цю ініціативу будуть ще обговорювати.

Тим часом на самій «Азовсталі», яку росіяни щодня нещадно бомблять, вже виникла критична ситуація: приміщення, яке слугувало операційною, окупанти зруйнували, загинули поранені військові. Також на заблокованому заводі закінчуються ліки, їжа та вода, тому українські військово щоразу наголошували на необхідності негайної евакуації цивільних та їхніх поранених побратимів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.