Зелена картка: громадянам України, які їдуть за кордон, знову потрібен страховий поліс на авто

–>

Національний банк рекомендує громадянам України, які виїжджають за кордон на власному автомобілі, придбати поліс “Зелена картка”. Сьогодні укласти договір міжнародного страхування “Зелена картка” можна зі знижкою 50% в українських страховиків.

28 квітня 2022 року регулятор отримав від іноземних партнерів інформацію про те, що цей поліс вимагатиметься під час перетину кордону з Польщею. Ця практика, очевидно, поширюватиметься і на кордонах з іншими країнами. Про це повідомив Національний банк україни, пише Dailylviv.com.

Нагадаємо, з початку війни українці мали право перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини і Молдови на власних автомобілях без полісу “Зелена картка”.  

“Ми вдячні усім країнам, які із розумінням поставилися до ситуації, в якій опинилися громадяни України. На початку війни у більшості з них не було жодної можливості придбавати поліси “Зелена картка”, рушаючи за кордон у пошуках безпечного місця. За два місяці війни українські страховики разом з МТСБУ налагодили процес транспортування полісів до переміщених офісів страхових компаній і до кордону. Також вони відпрацювали оптимальні умови придбання та користування таким полісом”, – прокоментувала директор Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Ольга Максимчук.  

Сьогодні укласти договір міжнародного страхування “Зелена картка” можна зі знижкою 50% в українських страховиків. Вартість полісу залежить від типу транспортного засобу, країни відвідування і терміну дії договору страхування. Поліси видаються на мінімальний строк – 15 днів, максимальний – не перевищує 1 рік. 

Ціна на страховий поліс “Зелена картка” визначена МТСБУ і є однаковою для всіх страховиків. Вартість полісу “Зелена картка” в Україні є нижчою, ніж у більшості країн. Крім того, процес оформлення “Зеленої картки” суттєво спрощено у зв’язку з воєнним станом. Так, запроваджено онлайн-оформлення полісів “Зелена картка” через генерування відповідних pdf-файлів (електронний поліс). Країни-члени системи “Зелена картка” визнають українські електронні поліси, їх не потрібно роздруковувати і можна пред’являти з будь-якого гаджета. 

Довідково

“Зелена картка” – страховий сертифікат єдиної форми, що застосовується в країнах-членах міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”.

Перетин кордону з Польщею автомобілем: що вимагає польська сторона

Як прикордонники приймають окремі рішення щодо пропуску біженців, які їдуть за кордон

Три способи незаконної втечі за кордон військовозобов’язаних чоловіків, – ДПС

Для людей з інвалідністю спростили перетин кордону

Кабмін двічі за тиждень кардинально змінив правила перетину кордону для чоловіків призовного віку

Термін дії закордонного паспорта можна продовжити

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.