На першій лінії. Історія піаніста, який грає для переселенців на львівському вокзалі

«Піаніно гуртує людей. Коли я починаю грати, вони ніби відчувають захист і підходять ближче. Дехто плаче», – зізнається хлопець.

Олексій Карпенко – львівський музикант, піаніст, який тепер грає для переселенців на львівському вокзалі. До війни він викладав уроки фортепіано та виступав у закладах. Але з перших днів війни хлопець грає на Головному залізничному вокзалі, аби підтримати тих, хто приїжджає до Львова.

«Ідея народилася із початком війни. Перші дні були важкі і, мабуть, як і кожен українець, я не знаходив собі місця, хотілося чимось допомогти. І в мене, як в піаніста, виникла ідея встановити піаніно на вокзалі і грати для людей. Адже музика заспокоює, вона є антидепресантом. І, відповідно, я почав шукати тих, хто може на такі потреби віддати своє піаніно. Вже за пів дня я мав інструмент. Його віддала директорка палацу ім. Гната Хоткевича (Олександра Онишкевич – ред). Так само ми знайшли машину, волонтери дуже об'єдналися, все було дуже швидко. І ми його привезли сюди», – розповідає у проєкті Тvoemisto.tv «На першій лінії» музикант Олексій Карпенко.

Хлопець каже, що від початку війни грав тут кожен день упродовж місяця. Коли було холодно, то грав максимум годину, бо руки мерзли і він одягав рукавиці. Коли погодні умови більш сприятливі, то Олексій Карпенко грав по 4-5 годин. Багато людей дякують, слухають, підтримують, підходять і обіймають.

«Я це роблю для людей, які в паніці приїжджають зі сходу країни, налякані, не знають, що робити, куди йти, дезорієнтовані, а музика цей страх приборкує і заспокоює. Піаніно якось так впливає, що люди починають відчувати захист. Тобто, я граю, вони гуртуються. Була така історія – стояли дві мами із дітьми з Миколаєва, хтось із львів'ян підійшов пригостити дітей цукерками. Коли мами почали плакати, до них підійшла львів'янка і почала їх заспокоювати, сказала, що “Ми – Україна, не треба журитися”. Це було прямо поруч, я грав і все це бачив», – поділився піаніст.

Читайте також: На першій лінії. Історія «Львівських янголів», які стали волонтерами

Музикант говорить, що буде грати доти, поки його допомога буде актуальною.

«Війна показала, наскільки ми об'єдналися, наскільки ми є сильними, ідейними, талановитими. У такої нації немає іншого шляху, крім того – щоби перемогти», – підсумував музикант.

Підтримати ініціативу піаніста можна за цими реквізитами: 4441 1144 4036 7959 (Олексій Карпенко)

Нагадаємо, що медіа-хаб «Твоє місто» запустив проєкт відеоісторій «На першій лінії» про тих, допомагає українцям у час війни – на передовій чи у тилу. Це серія коротких відеосюжетів про героїв війни, про їхню системну роботу в обороні країни та рідного міста. Відео будуть виходити двома мовами: українською та англійською.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.