У пам’ятках Львівської галереї мистецтв осушують стіни завдяки унікальному обладнанню

Вартість проєкту становить понад 3 мільйони гривень.

У трьох будівлях Львівської національної галереї мистецтв встановили новітні прилади осушування стін у підвальних залах. Нове обладнання дасть можливість використовувати нижні приміщення у Палаці Потоцьких (Львів, вул. Миколи Коперника, 15), Палаці Лозинського (Львів, вул. Василя Стефаника, 3) та Монастирі Капуцинів (смт. Олесько).

Монастир Капуцинів (смт. Олесько)

Незабаром на цих площах (майже 3 тис. метрів кв.) зможуть експонувати нові виставки, безпечно зберігати вимогливі до температурно-вологісного режиму фондові предмети, такі як графіка та живопис, а ще зможуть прихистити колекції з музеїв інших регіонів України, яким загрожує руйнування через військові дії Росії.

Вартість проєкту становить понад 3 мільйони гривень. Його вдалося реалізувати завдяки співпраці Галереї з благодійними фондами ALIPH та «Підгорецький замок». До речі, обладнання змонтувала команда швейцарської фірми Biodry в Україні, яка передислокувала свій офіс до Львова.

Цю технологію Biodry використовували на таких знакових об’єктах як Софія Київська та Києво-Печерська Лавра, а також у замках Мальборк (Польща), музеї Освенцим (Польща), замку Бран (резиденція графа Дракули в Румунії), замку Мазіно (Італія) та інших.

Загалом вже понад 4500 об’єктів у всьому світі вдалося врятувати за допомогою цієї технології Biodry.

Фото Галереї мистецтв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.