ЄС планує співпрацювати з африканськими країнами для заміни російського газу

До кінця 2022 року планують скоротити залежність від газу з росії на дві третини.

ЄС планує активізувати співпрацю з африканськими країнами, щоб скоротити залежність від російського газу на дві третини до кінця 2022 року. Про це пише Bloomberg. 

У проєкті стратегії ЄС йдеться про те, що країни Африки, зокрема в західній частині континенту, такі як Нігерія, Сенегал та Ангола, мають значний потенціал для зрідженого природного газу (LNG). 

Відтак, як пише видання, документ мають ухвалити цього місяця як частину пакету  з реалізації плану блоку щодо скорочення енергетичної залежності від Москви.

«Проєкт енергетичної стратегії також має на меті підготувати регіон до імпорту 10 млн тонн відновлюваного водню до 2030 року, щоб допомогти замінити газ з Росії». 

План також передбачає збільшення у 2022 році LNG-імпорту на 50 млрд кубометрів. 

Нагадаємо, що за даними Bloomberg, чотири європейські покупці розрахувалися рублями за поставки газу. Ще десять європейських компаній відкрили спеціальні рахунки в «Газпромбанку» для оплати газу. Наразі невідомо, про які компанії йдеться, та з яких країн вони походять. Водночас Польща та Болгарія відмовилися від такого способу оплати, тому «Газпром» «перекрив кран» з блакитним паливом для цих двох країн. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.