лавров зірвав плани Ізраїлю залишатися поза війною між Росією та Україною

–>

Плани Єрусалима якось залишитися поза війною між Росією та Україною були зірвані.

Про це повідомляє видання The Jerusalem Post, пише Dailylviv.com.

Виклик Міністерством закордонних справ у понеділок посла Росії в Ізраїлі Анатолія Вікторова на знак протесту проти кричущих коментарів міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що у Гітлера «єврейська кров», знаменує собою кінець намагань Ізраїлю якось утриматися від російсько-української війни.

Коментар Лаврова прозвучав у відповідь на запитання італійського радіо-інтерв’юера про те, як він міг назвати президента України Володимира Зеленського нацистом, якщо сам Зеленський єврей. Крім того, Лавров сказав: «Ми вже давно чуємо, як мудрий єврейський народ каже, що найбільші антисеміти – це самі євреї».

Незважаючи на зацікавленість Ізраїлю не боротися з Росією, тому що це може вдарити бумерангом проти неї в Сирії, де росіяни домінують і можуть завдати Ізраїлю значної шкоди, щоденні жахи в Україні, рухи на міжнародній арені, які змушують країни ставати на чиїсь сторони, і такі слова, як слова Лаврова, унеможливили Ізраїлю залишатися «нейтральним».

Крім того, зацікавленість прем’єр-міністра Нафталі Беннета в посередництві в конфлікті – спочатку одна з причин нерішучого засудження Росії – ні до чого не привела. Ізраїль не має ані важелів впливу на росіян, ані гарантій безпеки для українців, які б зробили його серйозним посередником.

“Я дуже суворо ставлюся до заяви російського міністра закордонних справ», – сказав Беннет. – Його слова неправдиві, а їхні наміри неправильні. Мета такої брехні — звинуватити самих євреїв у найжахливіших злочинах в історії, які були скоєні проти них, і тим самим звільнити ворогів Ізраїлю від відповідальності».

Нагадаємо, що з початку вторгнення російських військ в Україну Ізраїль відмовлявся постачати Києву будь-яку оборонну продукцію. 20 квітня, після майже двох місяців військових дій, міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц дозволив поставити Україні каски та бронежилети для рятувальних служб та громадських організацій. Також в Україні діяв ізраїльський польовий шпиталь.

У Лондоні пікетували будинок доньки Лаврова

Зміцнений нейтралітет на прикладі Ізраїлю: Україні пропонують нову концепцію

Ізраїльський мобільний госпіталь покидає Львівщину

Міністр з Єрусалиму відвідав ізраїльський польовий шпиталь на Львівщині

Посол Ізраїлю в Україні не хоче змиритися з історичною роллю провідника ОУН Степана Бандери

 

bbc.co.uk/ukrainian/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.