На Львівщині обиратимуть директорів шкіл за новими правилами

Кандидати проходитимуть тестування онлайн на електронних ресурсах.

На Львівщині обиратимуть директорів шкіл за новими правилами. Львівською ОВА напрацьовала Типове положення про конкурс на посади директорів шкіл і відповідне розпорядження вже підписав очільник області Максим Козицький.

Як повідомив сьогодні під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Олег Паска, зміни стосуватимуться формування конкурсних комісій, які обиратимуть переможців з-поміж претендентів на посади директорів шкіл. Зокрема, третину конкурсної комісії становитимуть представники громади, яких висунуть члени комісії з питань освіти місцевої ради.

Читайте також: Як дітям-переселенцям на Львівщині долучитися до навчання у школах

Друга частина – представники державних органів управління освітою, третя – від громадських організацій, яких обиратиме саме колектив навчального закладу.

«Українське законодавство не передбачає загального положення для всіх громад. На практиці ми побачили, що комісії з відбору директорів шкіл подекуди необ’єктивно обирають переможців», – каже він.

Читайте також: МОН рекомендує школам самостійно визначити, коли їм завершити навчальний рік

Кандидати на посади директорів шкіл з пакетом документів подаватимуть додатки до дипломів з результатами оцінювання їхніх знань. Також вони проходитимуть тестування онлайн на електронних ресурсах Міністерства освіти і науки. Уже наступного тижня розпочнеться співпраця з громадами, щоб поступово впроваджувати пропозиції. Крім того, текст документу скерують до МОН з пропозицією застосування такої практики в інших регіонах країни.

Нагадаємо, що інформацію про те, як приєднатися до навчання в Українській дистанційній школі або у школах Львівщини, можна дізнатися тут.

Антоніна Костик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.