У центрі Львова відреставрували історичну браму. Фото до і після

Конструкція дверей побудована так, що може відкриватися окремо середня дверка для проходу людини.

В центрі Львова, на вулиці Гнатюка, 13, відреставрували дерев’яні двері. Про це повідомила пресслужба ЛКП «Бюро спадщини».

За відновлення дверей майстри взялися ще до початку широкомасштабного вторгнення росії. Так, в процесі роботи відремонтували автентичні металеві механізми фіксації дверей, які рідко трапляються у львівських брамах.

Читайте також: На Домініканському соборі відреставрували скульптури двох монахинь

«В процесі роботи відремонтували автентичні металеві механізми фіксації дверей, які рідко зустрічаються у львівських брамах. Конструкція дверей побудована таким чином, що може відкриватися окремо середня дверка для проходу людини, а також повністю ціла брама для заїзду транспорту. Раніше брама відкривалася  повністю часто, про що свідчать металеві рейки усередині під’їзду будинку, по яких раніше завозили вагонеткою вугілля до внутрішнього двору, що обслуговував театр юного глядача», – розповіла архітектора ЛКП «Бюро спадщини» Ярина Онуфів.

Читайте також: На вулиці Пекарській у Львові відреставрували історичну металеву браму

Фахівець Ростислав Малецький відновив багато втрачених різьблених декоративних елементів, зокрема, декоративний карниз, притульну планку із капітеллю і кронштейном, різьблений портал довкола дверей по центру, а також накладну різьбу у вигляді квіткових орнаментів на центральній дверці. 

Загальна вартість робіт становила 108 000 грн. З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак вклад мешканців у відновлення брами становив 32 400 грн свого внеску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.