«Україна виграла битву за Харків», – експерти

У Генштабі ЗСУ також підтверджують, що росіяни відводить свої війська від міста Харків.

Російські військові, ймовірно, вирішили повністю покинути свої позиції навколо Харкова. Про це повідомляють аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW), пише Українська Правда.

Як пише ISW, «Україна, схоже, виграла битву за Харків»: українські сили не дозволили російським військам оточити місто, не кажучи вже про захоплення. Росіяни спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої наземні лінії зв'язку (GLOC) від Білгорода до Ізюма, але неясно, чи досягнуть вони успіху.

Основними зусиллями росіян, як і раніше, залишаються спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі і з півдня. Російські війська, що наступали з напрямку Попасної, протягом доби не досягли істотного прогресу. Російські війська відновили наступальні операції у напрямку Слов'янська, але 13 травня не досягли прогресу.

Росіяни здійснили ще один безуспішний штурм Олександрівки, імовірно, у новій спробі форсувати Сіверський Донець. У росіян може вистачити свіжої бойової потужності, щоб компенсувати ці втрати і продовжити наступ у досить широкому масштабі. Як пише ISW, росіяни, напевно, убезпечили шосе біля в'їзду на «Азовсталь», але бої за завод продовжуються.

Додамо, що сьогодні, 14 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що  ворог активних бойових дій не проводив. Основні зусилля зосереджував на забезпеченні відведення своїх військ від міста Харків, утриманні зайнятих позицій та маршрутів постачання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.