Росіяни планують примусову мобілізацію в ОРДЛО навіть серед жінок

Такі заходи розпочалися в тимчасово окупованому Криму.

Росія проводить на тимчасово окупованих українських територіях приховану мобілізацію, а до лав збройних сил рф планують призивати навіть жінок. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Зокрема, такі заходи, за її словами, розпочалися в тимчасово окупованому Криму, де багато громадян під час призову відмовляться воювати проти української армії та здаються в полон ЗСУ. Усіх чоловіків у віці до 60 років, які прописані у місті Саки та Сакському районі, у період з 16 по 20 травня 2022 року викликають до військкомату для звірки.

У свою черги, в ОРЛО в межах мобілізації окупанти поінформували керівництво підприємств про те, що необхідно провести «звірку даних» жінок віком від 18 до 45 років, які мають такі спеціальності: бухгалтер, кухар, медсестра, лаборант, водій, машиніст, прибиральник.

«Примусова мобілізація заборонена міжнародним гуманітарним правом, статтею 51 IV Женевської Конвенція про захист цивільного населення під час війни забороняється окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави служити в її збройних чи допоміжних сила», – пояснює вона.

Денісова також звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати цей факт порушення рф прав людини в Україні.

Нагадаємо, що росія веде приховану мобілізацію, що відбувається двома шляхами. Окрім цього, зі зберігання знімають стару техніку, яку лише умовно можна назвати бойовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.