Польща надасть Україні 25 тисяч тонн бензину зі своїх резервів

Бензин почне надходити до України з початку наступного тижня.

Влада Польщі передасть Україні 25 тисяч тонн бензину із власних запасів для насичення ринку пального на тлі його дефіциту. Про це заявила віце-прем'єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко під час візиту до Варшави, повідомляє «Польське радіо».

За її словами, зараз в Україні відчувається дефіцит палива, оскільки до війни 97% пального постачалося з росії та білорусі, і сьогодні ці напрямки закриті. Також російські війська знищили Кременчуцький нафтопереробний завод. Таким чином, за словами глави Мінекономіки, допомога від поляків допоможе збалансувати ринок пального.

Бензин почне надходити до України з початку наступного тижня.

Водночас міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Ганна Москва на зустрічі зі Свириденко зазначила, що ведеться робота зі збільшення пропускної спроможності польсько-українського кордону щодо транспортування палива. Також створюються нові напрямки постачання і нова система енергетичної безпеки.

«Співпраця продовжиться і в мирний час», – запевнила польський міністр.

Нагадаємо, що АЗС підвищили ціни на пальне. Раніше уряд підвищив торговельну надбавку на дизпаливо та бензин на 40%, щоб запобігти дефіциту на автозаправних станціях. Поки на автозаправних станціях діють обмеження на пальне, зокрема бензин і дизпаливо відпускають з лімітом. Як вирішити проблему із пальним, читайте у розмові з експертом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.