У Львові скульптури левів одягнули у вишиванки. Фото

Сьогодні відзначають День вишиванки.

Щороку у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цьогоріч свято припало на 19 травня. Традиційно, з нагоди свята у центрі Львова у вишивані сорочки одягають фігури левів-охоронців.

Читайте також: Вишиванка припала до душі. Як дизайнерка збирає у Львові колекцію вишитих сорочок з усієї України

Нагадаємо, що через напад росії на Україну у Львові почали монтувати захисти на деяких історичних пам’ятках, вітражах та окремих скульптурах, низку цінних скульптур демонтують і зберігатимуть у сховищі. У мінвату запаковують сотні скульптур, обмотують їх спеціальною плівкою, деякі знімають з фасадів. Про те, як львів'яни бережуть свої артефакти, чому історики вважають, що саме вони під прицілом та навіщо ворогу наша пам'ять, читайте у матеріалі.

Окрім цього, із нагоди свята Tvoemisto.tv поспілкувалися з львівською дизайнеркою та колекціонеркою вишитих сорочк Роксоляною Шимчук. У її етно-галереї – кілька тисяч предметів одягу з усіх регіонів України, багатьом з них по 100-150 років. Також львів'янка має колекцію сучасних дизайнерських вишивок. Свій скарб Роксоляна Шимчук збирає вже понад 30 років. Детальніше читайте тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.