У Львові відбулася найбільша з початку війни евакуація постраждалих за кордон

У Німеччину евакуювали 50 поранених українців.

Сьогодні у Львові відбулася найбільша від початку повномасштабного вторгнення евакуація поранених за кордон. Поїхало півсотні людей. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

Серед евакуйованих – 30-річний Сергій Гімюш – волонтер з Києва, який втратив ногу під час обстрілу в Харківській області. Він каже, що після реабілітації планує повернутися в Україну.

«7 травня ми попали під обстріл з мінометів під Харковом, коли ми везли речі й документи. Зараз везуть на реабілітацію в Німеччину. В мене однієї ноги нема, а інша поломана. Щелепа також зламана», – каже Сергій Гімюш.

Сергій Гімюш

Також серед евакуйованих 71-річний Андрій Павлов, якому паралізувало ноги після осколкового поранення хребта у Святогірську на Донеччині.

«5 травня стався вибух, мені осколком перебило нерв і відняло низ. Додому з Німеччини повернуся, бо домівка є домівкою», – каже він.

Андрій Павлов

Евакуюють також 63-річного Олександра Якуба з Харкова, який постраждав від обстрілів градами.

Олександр Якуб

Також серед евакуйованих у Німеччину є медсестра з Лисичанська Оксана Баландіна, що наприкінці березня втратила ноги та чотири пальці лівої руки під час вибуху на Сході України. Нещодавно вона разом із чоловіком Віктором одружилися у львівській лікарні. Їхня історія сколихнула увесь світ.

Нагадаємо, що 23-річна медсестра з Лисичанська втратила ноги наприкінці березня. Жінка обернулася, аби попередити коханого про небезпеку, а вже за секунду під нею розірвалася міна. Трагедія трапилася 27 березня. Оксана з Віктором поверталися додому знайомою стежкою. Вона йшла попереду, він за нею. Коли побачила перед собою снаряд в землі, повернулася до чоловіка, щоб сказати йому про це. Встигла тільки крикнути: «Дивись», і пролунав вибух.

Віктор дивом не постраждав, а от Оксані відірвало ноги та чотири пальці лівої руки.

Фото Першого ТМО Львова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.