«Біля нас впала ракета». Історія харків’янки, яка із сином евакуювалася до Львова

Оскільки харківська академія, в якій працює Надія, переїхала до Львова, жінка має змогу повноцінно працювати.

34-річна харків’янка Надія Бедріна з п’ятирічним сином Платоном евакуювались до Львова, коли в Харкові стало небезпечно. Вже понад два з половиною місяці вона живе і працює у Львові, а її син ходить до дитячого садка. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Надія Бедріна є завідувачем кафедри аудіовізуального мистецтва в Харківській державній академії дизайну і мистецтв. В перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну адміністрація цього навчального закладу прийняла рішення переміститись в більш безпечне місце. 

Читайте також: «Мене хотіли вивезти у росію». Історія медсестри, яка евакуювалася до Львова з Маріуполя

«З 2014 року у нас був час подумати про те, як бути, якщо в рідному місті буде війна. Я завжди розуміла, що якщо війна прийде до Харкова, то мені з сином потрібно буде евакуюватися. 24 лютого ми прокинулись від звуків обстрілів і ми одразу «переїхали» в бомбосховище. На другий день війни буквально в 4 метрах від нас впала ракета. На щастя, вона не розірвалась – застрягла в асфальті, але ми все одно дуже злякались. 5 днів у Харкові ми пробули в бомбосховищі, але сину там було дуже важко, тому я прийняла рішення виїжджати. Нам вдалося заїхати додому по деякі речі і вже 3 березня ми приїхали до Львова (1 березня виїхали із Харкова)», – розповіла жінка.

Спочатку Надія з Платоном разом з друзями зупинились в знайомих. Але через деякий час туди повернулись господарі і жінка почала шукати нове житло. Завдяки своїй роботі, їй вдалося знайти місце в гуртожитку Львівського училища комп’ютерних технологій та будівництва.

«Нас тут дуже привітно прийняли: щодня маємо безкоштовні обіди, працівники училища допомагають знайти одяг, посуд, побутову хімію, є можливість безкоштовно займатися спортом з тренерами. Ми відчуваємо дуже потужну підтримку, тому я одразу познайомилась із адміністрацією училища, розповіла, що є дизайнеркою, і що можу чимось допомагати. Зараз працюємо в цьому напрямку, можливо вдасться провести якісь заняття для студентів цього навчального закладу», – зазначила жінка.

Оскільки харківська академія, в якій працює Надія, переїхала до Львова, жінка має змогу повноцінно працювати. ЇЇ син ходить до одного з приватних дитячих садочків Львова.

«В перші дні сину було важко. Щовечора говорив про те, що сумує за Харковом, за своєю кішкою, яка там залишилась з бабусею і дідусем. Можливо дискомфорт був і через мовний бар’єр, бо вдома ми спілкувались російською. Зараз я говорю всюди українською, Платон ще ні. Але я на нього не тисну, бо в нього й так було багато стресу, тому все з часом», – розповіла харків’янка.

Читайте також: До лікарні Львова госпіталізували 15-річну дівчину, що потрапила під обстріл фосфорними бомбами

Жінка щодня спілкується з рідними, друзями і колегами, які залишились в Харкові, і знає, яка там ситуація. Каже, що більшість мешканців залишились в своїх домівках і не покидали їх, навіть коли в Харкові була ворожа армія.

«Наш будинок вцілів, в квартирі все залишилось на місці, хоча перші 2 місяці ми не знали, що там відбувається. Потім нашим родичам вдалось потрапити до нашої квартири, щоб зібрати і передати сюди деякі речі. Я впевнена, що повернуся додому, це лише справа часу. Можливо, це буде не так швидко, як хотілося б, але це точно буде», – додала вона.

Нагадаємо, українці, які виїжджають із зони бойових дій, зможуть отримати грошові виплати від держави на вокзалі у Львові.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.