Курс долар – гривня: скільки коштуватиме валюта на готівковому і безготівковому ринках

–>

Офіційний курс гривні до долара й надалі залишатиметься фіксованим. У Національному банку України розповіли подробиці правил валютного ринку найближчим часом.

Про це інформує пресслужба Національного банку України, пише Dailylviv.com.

Правила роботи банківської системи:

– курс гривні залишатиметься фіксованим – на рівні 29,25 гривні за долар. Це допоможе стримати інфляційні процеси;
– обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку й надалі будуть незмінними.

“Банки і надалі мають проводити операції з купівлі-продажу безготівкової валюти з клієнтами за курсом, що перебуває в діапазоні, де нижня межа – офіційний курс, а верхня – офіційний курс +1%”, – пише пресслужба.

– більшість операцій на валютному ринку й надалі здійснюватиметься саме в безготівковому сегменті. Імпортери продовжать закуповувати валюту за курсом, який близький до курсу продажі валюти експортерам;
– готівковий ринок під час воєнного стану й надалі працює в обмеженому режимі.

“Банки можуть продавати через каси іноземну валюту лише в тому обсязі, в якому до цього купили її в населення. До війни між готівковим та безготівковим сегментами ринку існувало майже вільне перетікання готівкової валюти, плюс населення могло вільно купувати валюту в банків. Наразі валютні обмеження НБУ поставили “завісу” на такі перетікання та на обсяг продажу готівкової валюти банками”, – додає пресслужба.

– починаючи з 21 травня НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти. Це допоможе вирівняти умови для банків у порівнянні з обмінниками й сприятиме підвищенню ефективності готівкового ринку;

– НБУ зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують кошти в гривні з рахунків клієнтів, які розраховуються за кордоном;

“Таким чином, НБУ створює можливості для зближення курсу конвертації валюти для громадян, які тимчасово перебувають за кордоном, і курсу купівлі готівкової валюти для громадян, які залишаються в Україні”, – відзначає НБУ.

-це також мінімізує “картковий туризм”. Помітна частина готівки, яка була знята за кордоном – повертається до України й потрапляє на нелегальний готівковий ринок. Сьогодні ж важливо мінімізувати цей акт.

“Тому вирівнювання умов прямої (через готівкові операції, – ред.) та непрямої (через карткові операції, – ред.) купівлі валюти, в Україні та закордоном, населенням є заходом, який дасть змогу запобігти непродуктивному виведенню капіталу та захистити міжнародні резерви України”, – пише НБУ.

Національний банк з 21 березня збільшив добовий ліміт на зняття готівкової валюти

Курс гривні у Польщі: скільки коштує злотий в обмінних пунктах і на чорному ринку

Нацбанк Польщі готує інтенсивну конвертацію гривні в злоті

НБУ обмежив вивезення за кордон готівки в іноземній валюті

Перекази з-за кордону в Україну та за кордон: що дозволено – роз’яснення НБУ

НБУ дозволив банкам продавати готівкову валюту

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.