ПЦУ створила чоловічий монастир у Лаврі та готує звернення до уряду

Епіфаній має звернутися до Кабміну з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври.

Православна церква України створила власний чоловічий монастир під назвою «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра». Відповідне рішення ухвалив Священний Синод ПЦУ на черговому засіданні. Про це повідомляє пресслужба Православної церкви.

«Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю)», – пояснюють у пресслужбі. 

Крім того, Синод просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (ПЦУ).

Нагадаємо, Броварська міська рада призупинила діяльність церкви московського патріархату на території громади. Відповідна заборона діє на час воєнного стану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.