Рекордні 92% українців ставлять до росії погано

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну стрімко погіршилося ставлення українців до рф – зараз 92% опитаних ставляться до росії погано і лише 2% – добре. Про це результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 13-18 травня.

Соціологи відзначають, що останні 3 роки до повномасштабного вторгнення простежувалося поступове зниження позитивного ставлення до росії, але навіть попри декілька місяців поспіль ескалації біля кордонів України 34% населення України на початку лютого 2022 року добре ставилися до росії.

Зараз уже лише 2% громадян добре ставляться до росії, у той час як 92% – погано. Утім, соціологи наголошують: важливо розуміти, що 2% – це близько 500 000 осіб, тобто достатньо істотна кількість в абсолютному вимірі все одно зберігає попри очевидні факти позитивне ставлення до агресора.

У результатах опитування видно, що серед тих, хто мав і раніше погане ставлення до росії, 97% продовжують його мати (хоча 3% зараз обрали варіант «важко сказати»).

Кардинальною є зміна поглядів тих, хто мав добре ставлення до росії і тих, хто мав невизначене ставлення до неї. Так, 80% тих, хто раніше добре ставився до росії, тепер погано ставляться до неї. Менше ніж кожен десятий зберіг позитивне ставлення до росії, хоча ще 12% вирішили зараз відповісти «не визначилися».

Серед же тих, хто мав невизначене ставлення до росії, 97% зараз уже погано до неї ставляться.

У всіх регіонах України абсолютна більшість жителів погано ставляться до росії, зокрема, на Півдні 90% погано ставляться, на Сході – 85% (у той час, як на початку лютого, відповідно, 45% і 53% добре ставилися до росії). Відносно найбільше продовжують добре ставитися до росії на Сході – 4%.

Абсолютна більшість громадян – 82% – які продовжують проживати на окупованій після 24 лютого 2022 року території негативно ставляться до росії, і лише 6% позитивно ставляться до неї.

 

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології упродовж 13-18 травня 2022 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера опитали 2000 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України.  

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.