Лукашенко може віддати наказ, але Білорусь – окупована, – білоруський опозиціонер про можливе вторгнення

До «Іскандерів», розміщених росією на території Білорусі, було заборонено допускати білоруських військових.

Білорусь – окупована путіним територія, і в Лукашенка немає суб’єктності та можливості для маневрів. Відтак, чого чекати від Білорусі у нинішній російсько-українській війні, залишається питанням, все дуже складно. Про це каже Tvoemisto.tv білоруський опозиціонер, координатор «Білоруського кризового центру» у Львові Олексій Францкевич.

«Чого чекати з території Білорусі – питання. Її окупація почалася 1996 року і закінчилася 20 лютого 2022 року, коли російські війська не вийшли після навчань. А суб’єктність Лукашенко втратив у 2020 році після виборів, які сфальсифікував, і після мирного руху спротиву в країні, який придушив. Чи може Лукашенко зараз віддати наказ про вторгнення? Може. Але питання Білорусі та білоруської армії вже давно не вирішується в Білорусі. Після 2021 року її міністр оборони має свій кабінет у кремлі. Він отримав ключі від нього після створення ОДКБ», – вважає Францкевич.

Зазначимо, що ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку) – це військово-політична міжнародна організація, в якій переважає росія. До цієї організації ще входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан, на які де-факто поширюється сфера впливу росії.

Зі слів Олексія Францкевича, до «Іскандерів», які росія перемістила на територію Білорусі та з яких обстрілювала Україну, було заборонено підпускати білоруських військових. Тож усе це вказує на повну окупацію Білорусі.

Крім того, Францкевич зауважує, що заяви про те, що Лукашенко не знав про напад, не відповідають дійсності. Невідомо, чи він взагалі в курсі про хід подій.

Більше про те, чи можливе вторгнення Білорусі та відкриття нового фронту російсько-української війни та що означають маневри російсько-білоруських військ, читайте в інтерв’ю з білоруським опозиціонером, координатором «Білоруського кризового центру» у Львові Олексієм Францкевичем.

Роман Тищенко-Ламанський 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.