Громадянам Польщі не виплачуватимуть компенсації за прихисток біженців з України

–>

Уряд Польщі не планує продовжувати термін виплати компенсацій для людей, які приймають біженців з України.

Про це заявив заступник міністра МВС і уповноважений уряду у справах біженців Павел Шефернакер, повідомляє Yavp.pl з посиланням на gazeta.pl, пише Dailylviv.com.

Шефернакер підкреслив, що багато біженців з України вже адаптувалися в Польщі й стали незалежними. До того ж чимало з них зараз повертаються на батьківщину. Про це свідчить той факт, що з 10 травня в Україну виїжджає більше людей, ніж прибуває нових до Польщі.

Зараз ті, хто надав прихисток українцям, мають право на компенсацію від держави в розмірі 40 злотих на день за кожну прийняту людину. Такі виплати можна отримати тільки до кінця червня і лише за 4 місяці (березень-червень). З липня грошові компенсації за прихисток біженців більше не виплачуватимуться. 

Водночас Павел Шефернакер заявив, що деякі винятки все ж можливі. Насамперед, коли йтиметься про надання безкоштовного житла особам з інвалідністю чи вагітним жінкам, які не можуть піти працювати й стати незалежними.

Нагадаємо, зараз при складанні заяви на відшкодування витрат за надання житла і продуктів біженцям з України потрібно обов’язково вказувати номер PESEL кожної особи, якій було надано прихисток. Тільки після цього можна буде претендувати на виплату по 40 злотих за кожну добу перебування цієї особи під опікою польських родин чи установ, які надали житло і їжу. Обов’язкове зазначення номеру PESEL особи, яка отримала допомогу, потрібно для того, щоб кошти не надходили на одних і тих же людей двічі або не виплачувалися тим заявникам, які прихистили українців лише на кілька днів. Простіше кажучи, нововведення покликане унеможливити шахрайство з боку приймаючої сторони з метою отримання виплат.

Українець віз до Польщі зброю і російські ювілейні монети з нагоди анексії Криму (відео)

На польсько-українському кордоні утворилися гігантські черги, – ПР

70 тисяч українських біженців вже знайшли роботу у Польщі: де працюють

У Варшаві створили фонд допомоги Україні

Польська залізниця змінила правила надання безкоштовних квитків українцям

Марш і концерт українців у Варшаві на знак вдячності полякам

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.