Львівщина досі не встигла декомунізувати і деколонізувати свою територію

–>

Депутати Львівської облради рекомендуватимуть органам місцевого самоврядування прийняти рішення про демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіалів, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради, пише Dailylviv.com. 

Комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради напрацювала проєкт рішення щодо здійснення повної декомунізації і деколонізації на території Львівської області. Також депутати рекомендуватимуть органам місцевого самоврядування прийняти рішення про демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіалів, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим.  

Як зазначив голова комісії Святослав Шеремета, депутати рекомендуватимуть громадам прийняти рішення про перенесення місць поховань загиблих з площ і вулиць населених пунктів на кладовища.

«Ми хочемо прибрати маркери радянського окупаційного режиму – пам’ятники, меморіали. Поховання енкаведистів на вулицях, датовані 1939-1954 роками, також можна сприймати як своєрідні маркери. Адже в основному вони боролися з українським визвольним рухом. То ж доречно перенести останки загиблих на цвинтарі. Крім того, варто перейменувати вулиці, парки, сквери, назви яких мають відношення до країни агресора і таким чином завершити процес деколонізації», – пояснив голова комісії.

Депутати доопрацюють текст рішення і запропонують документ на розгляд колег під час найближчого засідання сесії Львівської обласної ради.

Комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львіської обласної ради має трьох депутатів: Святослав Шеремета – голова, Петро Цеголко – заступник голови, Тетяна Письменна – секретар (на світлині внизу).

Антиукраїнська провокація в Хирові на Львівщині

В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

У Львові на пагорбі слави демонтували радянську символіку: як це було (відео)

У Дрогобичі пригашують радянський вічний вогонь

У Дрогобицькій громаді проведуть повну дерусифікацію

У Тернополі демонтували пам’ятник Пушкіну. Запізнилися на 12 років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.