В столиці відремонтують Київський фунікулер

Фунікулер має статус пам’ятки архітектури, історії, науки і техніки.

Після завершення робіт із консервації вестибюля Київський фунікулер закриють на плановий ремонт. Про це повідомляє перший заступник голови Київської МДА Микола Поворозник. 

«Із початком повномасштабної агресії росії перед Києвом постало питання функціонування фунікулеру як не лише громадського транспорту, але й пам’ятки. Адже фунікулер має статус пам’ятки архітектури, історії, науки і техніки. Особливо цінним є оздоблення вестибюлів, а саме: вітражі у виконанні українських художників Валентина Задорожного та Миколи Шкарапути», – пояснює він.

За словами Поворозника, питання консервації пам’ятки вдалось вирішити завдяки волонтерам. Так, вітражі верхньої станції закрили 12 дерев’яними щитами, укріпили їх вогнестійким брезентом та оцинкованими залізними листами. Аналогічні роботи провели і на нижній станції. Загалом захист вітражів зайняв більше місяця.

«Зараз, окрім консервації художніх елементів фунікулеру, стоїть питання планового щорічного ремонту, який повинен проходити підйомник. Тому зараз фунікулер закриється на плановий ремонт, щоб за першої нагоди відкрити двері для відвідувачів», – підсумовує перший заступник голови КМДА. 

Нагадаємо, у Києві почали реконструкцію житлових будинків, які постраждали внаслідок обстрілів російських військ. Роботи планують завершити до осені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.