За крадене українське зерно росія отримала від Сирії 40 млн доларів

Зерно, яке російські окупанти крадуть в українських фермерів на тимчасово окупованих територіях, зокрема, в Сирію. Туди агресор відправив вже 100 тисяч тонн пшениці. Про це пише Економічна правда з посиланням на Reuters.

За інформацією українського посольства у Бейруті, вантажі доставляли російським судном «Матрос Позиніч», яке пришвартувалося в головному морському порту Сирії Латакія наприкінці травня.

Дані Refinitiv показують, що «Матрос Позиніч» завантажив пшеницю в порту Севастополь в українському Криму, який росія анексувала у 2014 році, з датою відправлення 19 травня та місцем вивантаження в Сирії. Супутникові знімки від Planet Labs PBC 29 травня показали те саме судно, пришвартоване в Латакії.

«Пшеницю крадуть із підприємства, на якому її збирають із трьох областей України в одну партію», – повідомили у посольстві і додали, що це є «злочинною діяльністю».

В українському посольстві додали, що вони намагалися звернутися до сирійської влади, але так і не отримали відповіді. За останні три місяці в Сирію надійшло понад 100 тисяч тонн награбованої української пшениці. З міжнародними цінами на пшеницю у понад 400 доларів за тонну такий обсяг мав коштувати понад 40 мільйонів доларів.

Міністерство інформації Сирії не відповіло на звернення журналістів і не надало коментаря щодо отримання краденого українського зерна. Сирійське міністерство сільського господарства та чиновники в порту Латакії також не відповіли на такі запити.

Як повідомляв Львівський портал, ще на початку травня українська розвідка казала, що викрадене російськими військовими зерно з тимчасово окупованих регіонів України вже перебуває в Середземному морі. Найімовірніше, його рф хоче доставити в Сирію, а звідти – в інші країни Близького Сходу.

Відомо, що станом на середину травня росія вивезла з окупованих територій України вже вже близько 400 тисяч тонн зерна.

Блокуючи порти, рф не дає Україні експортувати 90 мільйонів тонн зерна. Через це наша держава втрачає близько 170 мільйонів доларів кожного дня. Наразі лише в порту Одеси заблоковано 25 мільйонів тонн зерна.

Додамо, що нещодавно посол України заявив, що крадене зерно росія вивозить також у Туреччину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.