Особливості формування курсу валют

–>

Курс валюти – це вартість грошової одиниці однієї країни, виражена в грошах іншої країни.

Наприклад, у валютній парі USD/UA перша валюта – долар – показує, чий курс виражається. А друга — гривні — це гроші, у яких рахують вартість долара. Якщо курс долара дорівнює 35 гривень, то один долар можна купити за саме цю суму.

Що таке валюта та як її курс впливає на рівень життя?

Курсом валюти користуються, щоб витрачати гроші у відпустці за кордоном, продавати та купувати іноземні товари, порівнювати ціни на світових ринках. Міжнародні розрахунки проводять не лише окремі громадяни, а й компанії та держава.

Що впливає на ціну національної валюти:

  • На курс валют онлайн впливає популярність та кількість на валютному ринку, дії центральних банків та непередбачувані обставини – кризи, катастрофи, війни.
  • Попит і пропозиція. Валюта — це теж товар, який постійно продають і купують, тому щодо неї діють закони ринку. Якщо попит на валюту зростає, збільшується її вартість. Якщо зменшується кількість угод із національними товарами або розмір інвестицій, то курс знижується.
  • На коливання попиту впливають вартість ресурсів, міждержавні санкції, соціально-економічні чинники у країні.
  • Дії національних банків. Вони можуть керувати курсом національної валюти: купувати та продавати іноземні гроші, маніпулювати своїми резервами, проводити операції з державними цінними паперами, змінювати ставку рефінансування.
  • Надзвичайні події. У деяких випадках Нацбанк втрачає контроль за курсом валюти. Війни, революції та стихійні лиха можуть спровокувати відтік інвестицій та гальмування роботи національного виробництва. Це призводить до падіння валютного курсу.

Де формуються курси валют?

Курси валют визначають біржі, Нацбанк та комерційні банки.

Особливості формування курсу валют:

  • Біржі. На біржах найсправедливіший курс валют. Він формується під час вільних торгів та змінюється протягом дня, на нього не впливає держава. Банки використовують курс біржі як мінімальний, щоби встановлювати свій.
  • Офіційні курси валют на сайті Нацбанку. Купити валюту на біржі може будь-яка людина. У ціні не враховуються послуги посередника, тому вона може бути невисокою. Щоб її купити, потрібно укласти договір із компанією-брокером та сплатити її послуги.
  • Комерційні банки орієнтуються на біржовий курс. Банки заробляють на різниці між ціною купівлі та продажу валюти — спреді. Тому при визначенні курсу вони дивляться на конкурентів: якщо встановити невигідний обмінний курс, клієнти будуть продавати та купувати валюту в інших місцях.

Банк може змінювати курс залежно від обставин. Наприклад, підвищити курс купівлі, якщо в нього не вистачає валюти. Або навпаки, при надлишку встановити ціну продажу валюти нижче, ніж у конкурентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.