Археологи виявили давнє житло слов’янського часу і господарські споруди під час розкопок біля Львова

Нині науковці Рятівної археологічної служби розпочали розкопки на території пам’ятки, частину якої забудує ТзОВ «Сан Марко Сіті».

На території Сокільницької сільської ради тривають розкопки багатошарової пам’ятки Сокільники-1, що потрапляє у межі будівництва нового кварталу. Уперше виявили та дослідили її ще у 1975 році. Археологам вдалось виділити на ній три різночасові поселення: ранньозалізного часу (1 тис. до н.е.), зубрицької культури (3 – 4 ст. н.е.) та райковецької культури (8-9 ст. н.е.). 1991 року пам’ятку офіційно внесли у реєстр. Нині науковці Рятівної археологічної служби розпочали розкопки на території пам'ятки, частину якої забудує ТзОВ «Сан Марко Сіті».

Як повідомили у НДЦ «Рятівна археологічна служба», археологи на замовлення підприємства дослідили близько 2 тисяч кв. метрів та виявили понад 40 об’єктів, зокрема давні житла слов’янського часу, господарські споруди та наземні конструкції, від яких залишились сліди стовпових ям. 

Серед вивчених об’єктів – три напівземлянкові житла, які були типовими для представників празької культури. Зазвичай, вони мали площу 6-20 кв. метрів, двосхилий дах, обшитий соломою і очеретом, печі, складені з каміння. В одному з таких будинків у Сокільниках знайшли косу-горбушу того часу.

«Празька культура – найбільш рання з культур, які чітко пов'язують зі слов'янами. Поселень представників цієї культури в околицях Львова є доволі мало. Вважається, що слов'яни становили частину черняхівської культури, а зараз на пам'ятці Сокільники-1 вперше трапляються одночасно матеріали зубрицької культури (пізньоримського часу), празької та райковецької. Тобто маємо майже безперервне проживання від 3 до 9 століття», – додає науковий співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв. 

Додамо, що, за даними аналітичної системи Youcontrol, «Сан Марко Сіті» зареєстроване у 2019 році у селі Солонці на Львівщині. Керівником організації є Роман Пелех, а кінцевим бенефіціарним власником та засновником – Олександр Марко. Останній – підприємець, депутат Львівської районної ради від «Свободи». У Сокільниках він зводить 7-поверховий житловий комплекс з підземним паркінгом. Розмір статутного капіталу становить 5 000,00 грн. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.