У центрі Львова біля храму Святого Духа відновлять Богослужіння

У понеділок, 13 червня, у храмовий празник звершать Божественну Літургію, після чого Літургії тут планують проводити кожної неділі.

Поблизу Церкви Святого Духа, що на вул. Коперніка, 36, яку раніше очолював Митрополит Йосип Сліпий, планують відновити Богослужіння. Зокрема, у понеділок, 13 червня, у храмовий празник тут звершать Божественну Літургію. Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомив сотрудник Собору Святого Юра, адміністратор Святодухівської церкви отець Павло Дроздяк.

Відновлення Богослужінь також приурочують до 130-річчя з дня уродин Патріарха Йосипа Сліпого.

Читайте також: 80 років повернення. Як у центрі Львова відновлюють церкву, яку знищила бомба

«Зараз працюємо над першою частиною великого проєкту. Йдеться про благоустрій території довкола церкви та музею «Русалки Дністрової». У час війни не можемо говорити про коштовні об’єкти, але мусимо творити простір для молитви Святого Духа. Тим більше, що перебуваємо у контексті 130-річниці від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого. А однією з його мрій було відновлення саме цього простору», – каже він.

У вересні 1939 року під час бомбардування міста церкву Святого Духа разом з бібліотекою Богословської академії зруйнувала німецька бомба. Від комплексу вціліла лише триярусна барокова вежа-дзвіниця. Зараз історія практично повторюється.

«Храм Святого Духа знищила авіаційна бомба і зараз маємо наче паралель, коли авіаційні бомби знову знищують храми. Цей простір нагадує нам про минулі події, які відбуваються у сучасній дійсності», – додає отець.

За словами Павла Дроздяка, звершення Богослужіння у понеділок, 13 червня, розпочнеться о 10.00. Після того Літургії планують робити щонеділі, а згодом і частіше.

Нагадаємо, про те, як планують облагородити територію поблизу храму Святого Духа та та музею «Русалка Дністрова», читайте у матеріалі.

Ольга Шведа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.