У США презентували новий вид мистецтва, який винайшли львів’яни. Фото

Колекцію картин створили у техніці гесографія, яка поєднує прийоми гравюри, скульптури, левкасу і живопису.

У Нью-Йорку презентували унікальну колекцію картин, створених у техніці гесографія. Це новий вид мистецтва, що винайшли львів'яни – Олег та Олександр Денисенки. Про це пише The New York Times.

У коментарі УП Олександр Денисенко, який також є кінорежисером та арт-візіонером, переконаний, що мистецький винахід батька є внеском України у світове мистецтво.

«Наша велика мрія, що українське мистецтво є частиною світового, а Україна – частиною західного цивілізованого світу. І щоб вона стала реальністю, нам потрібно спершу подолати "варварського російського ведмедя», – наголошує Олександр Денисенко.

Експозиція Денисенків, представлена зараз в Українському інституті Америки на Манхеттені, має назву ANTIQVITAS NOVA, що означає «Нова старовина». Колекція – уособлення сучасного українського епосу про одвічну боротьбу добра зі злом.

Символом колекції є картина «Вдале полювання». На ній зображено вбитого ведмедя – один із символів держави-агресора, голову якого пробито списом, що увінчує тризуб – основний елемент державного герба України.  

Символ колекції – картина «Вдале полювання»

«Святий Христофор» – образ наполегливих та завзятих українців, здатних взяти тягар «усіх гріхів світу»

«Мелодія надії» – зображає відважну та натхненну націю, покликання якої – подарувати світові надію, бути першопризвісником нового, навіть попри тягар відповідальності, що ліг на її плечі»

Довідково

Гесографію винайшов український художник Олег Денисенко. Його, як відданого офортиста, захоплювала ідея сказати нове слово у світі мистецтв – оновити та оживити естамп: надати йому особливого звучання через колір, об'єм та духовну глибину візантійських ікон.

До експериментів Олега Денисенка з комбінування різних мистецьких мов приєднався його син Олександр Денисенко –кінорежисер та візіонер. Він побачив, що батькова база офортиста, досвід творчості в скульптурі, живописі та пошуки особливого звучання левкасу – і є основою його мистецької ідентичності – хранителя традицій та інноватора.

Зазначимо, що гесографія – інноваційне поєднанням прийомів гравюри, скульптури, левкасу і живопису. Персонажі робіт Денисенків – чарівники, міфічні створіння та біблійні герої. Майже кожна робота художника супроводжується каліграфічними написами.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.