Львівщина у 2022 році збільшила посівні площі під соняшник

–>

Серед сільськогосподарських культур соняшник входить у трійку найбільш поширених культур у сегменті технічних культур, які вирощуються сільськогосподарськими підприємствами Львівщини

У 2022 році посівні площі під соняшником в господарствах Львівщини зростуть на 3,5% до 41,5 тис га, що свідчить про перспективу збільшення врожаю на 5% до показників минулого року, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА з посиланням на власний щоденний моніторинг посівної кампанії регіону, пише  Dailylviv.

Тенденція до зростання виробничих площ в області зберігається вже 4 сезон поспіль. Загалом від 2016 року площі під соняшником на території області збільшились на 55 %, найбільший приріст був зафіксований у 2021 році. Виробництво за цей час збільшилось майже на 40%.

«Ми сподіваємось втримати позитивний тренд в цьому році, попри те, що умови для проведення посівної цього року були і залишаються доволі жорсткими. Погода теж не була ідеальною, у травні не вистачало осадів що негативно вплинуло на вологість ґрунту. Але за рахунок збільшених площ ми все ж таки розраховуємо на те, що нашим аграріям вдасться покращити минулорічні показники врожаю соняшнику», – коментує директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Загалом понад 60% всіх посівних площ під соняшником розташовано у 3-х районах області:

Червоноградський район – понад 10,5 тис га,

Львівський район – понад 8,5 тис га,

Золочівський район – понад 6,6 тис га.

Збирання врожаю за оптимальних строків сівби аграрії області планують розпочати в кінці серпня – на початку вересня. Валовий збір прогнозується в межах 107,0 тис тонн. Рік тому, згідно даних Держстату, Львівщина зібрала 101,7 тис  тонн соняшника з врожайністю 25,2 ц/га з площі 40,4 тис га.

Аграрії Львівщини виїхали на посівну під двома прапорами (відео)

На Дрогобиччині, через війну, збільшили посівні площі: що сіють

На Львівщині затвердили програму, орієнтовану лише на малих і дрібних сільгоспвиробників

Сьогодні на Львівщину прибуде перша партія гуманітарної насіннєвої картоплі з Франції

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.