На Херсонщині окупанти шукають запасний варіант «приєднання» регіону до росії

Людям пропонують пройти псевдоопитування з низкою маніпулятивних питань.

Російські окупанти в Херсонській області продовжують готувати підґрунтя для проведення псевдореферендуму щодо можливого приєднання до рф. Зокрема, для цього на захоплених територіях області проводять фейкове «соціальне опитування». Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України. 

«Громадянам надходять дзвінки з телефонного номеру 74994263534. Людям пропонують відповісти на низку маніпулятивних запитань, які мають вплинути на їхнє ставлення до росії, війни, окупації та особисто путіна», – пояснюють у відомстві. 

Питання, на які мають відповісти люди, стосуються того, як вони оцінюють обстановку у регіоні, що потрібно зробити «місцевій владі» для покращення умов життя, як вони ставляться до «спеціальної військової операції» в Україні, до володимира путіна і до російської армії.

Крім того, запитують чи є родичі в росії та Україні і що варто зробити українській владі: забути про регіон, залишити його в спокої, списати борги. Що варто зробити рф для регіону: покращити освіту, пенсії, дороги, тощо?

«Результати» псевдоопитування можуть видати як ілюстрацію лояльності місцевого населення до окупантів. Адже жодного контролю щодо «чистоти» підсумку такого «дослідження» немає і бути не може. Більшість жителів тимчасово окупованих територій Херсонщини відмовляються відповідати на запитання окупантів. Ті ж, хто під тиском погоджується, не можуть дати щиру відповідь через побоювання за власну безпеку.

«Відтак, навіть якщо проведення так званого «референдуму» буде неможливим, область можуть спробувати «приєднати» на підставі результатів «соціального дослідження», де українці, начебто, «висловили підтримку окупаційного режиму», – підсумовують в Головному управлінні розвідки. 

Нагадаємо, що напередодні призначена російськими військовими влада колаборантів у Херсонській області висловила сподівання, що в окупованому регіоні пройде «референдум» про «входження» до складу росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.