Для дитячої лікарні у Львові благодійники придбали сучасний операційний стіл за мільйон гривень

За першу добу прооперували вже шістьох пацієнтів різної складності.

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі встановили сучасний операційний стіл, вартістю 927 тисяч гривень. Кошти на нове обладнання зібрали волонтери благодійного фонду «Крила надії». Про це повідомили у лікарні.

Нове устаткування ETIUDA з електро-гідравлічним приводом та 5-секційною стільницею. Стіл багатофункціональний, відтак, на ньому можна виконувати хірургічні втручання різної складності – нейрохірургічні, травматологічні, ортопедичні, гінекологічні, операції на грудній клітці і черевній порожнині. Медики запевняють, що з цим обладнанням буде простіше надавати допомогу маленьким пацієнтам, і вже за першу добу вдалося прооперувати шістьох пацієнтів з різними діагнозами.

Зазначається, що перевагою нового устаткування є можливість використовувати його при втручаннях із застосуванням рентгенівських променів, зокрема, функція поздовжнього переміщення столу дозволяє застосовувати його разом з рентгенівськими апаратами типу С-дуга.

Сам стіл складається з прозорих рентген-частин, які полегшують ортопедичні процедури. Тож рентген-контроль відтепер медики можуть вести інтраопераційно, що дуже важливо при постановці катетерів в онкологічних хворих, при протезуванні суглобів чи інших маніпуляціях.

Крім того, налаштування положень столу здійснюється електро-гідравлічним приводом, який активується провідним пультом управління. Стіл працює на акумуляторах, що також важливо в умовах війни.

Нагадаємо, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр є комунальним некомерційним підприємством Львівської обласної ради, що надає високоспеціалізовану допомогу дітям та підліткам з гострими та хронічними захворюваннями. 

Масштабний проєкт зі створення підрозділу трансплантації кісткового мозку Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр розпочали більше року тому. 13 квітня на сесії ЛОР прийняли рішення, що з обласного бюджету на відкриття та дооблаштування відділення трансплантації кісткового мозку з придбанням спеціального обладнання виділять 23 млн грн. За ці кошти мали зробити «чисті» маніпуляційні, допоміжну вентиляційну систему, шлюзи між відділеннями – онкологічним, реанімацією, операційними, – у це відділення не можна буде просто так заходити і виходити, лише через шлюз, що знезаражує. Крім того, кошти спрямують на закупівлю обладнання – апарати для наркозу, ультразвуку, рентгену, які ми не змогли придбати до цього часу за позабюджетні кошти.

У лютому 2022 року у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відкрили «Клініку дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку». Це перша та єдина на заході України Клініка, що проводитиме трансплантацію кісткового мозку у дітей. Крім того, Чорнобильську лікарню торік визнали найкращою дитячою лікарнею України. 

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, що на вул. Дністерcька, 27, включили у пілотний проєкт «Трансплантація». Для всіх пацієнтів передопераційні обстеження, сама процедура проведення трансплантації нирок, і терапія, яку пацієнт отримує у післяопераційний період, стане безкоштовною.

Фото ЗУСДМЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.